Crohnova choroba

Dobrý den,léčím se s Chrohnovou chorobou,mám bioléčbu remicade,užívám Asacol a Azaprine,poslední týden se necítím dobře,mám na celém jazyku bílý povlak, teplotu nemám,ale mám návaly tepla v oblasti hlavy,jsem unavený.Může to mít souvislost s případným zhoršením střev? Nebo může jít o něco jiného a bioléčba projevy tlumí?

Odpověď odborníka:

Mohlo by jít o nějakou infekční komplikaci. Vaše imunita je nyní podávanými léky utlumena, čímž je pravděpodobnější riziko infekce. Je nutné co nejvčasnější vyšetření gastroenterologem, který Vás pro Crohnovu nemoc léčí. Provede Vám laboratorní odběry a zřejmě i stěry na mikrobiologické vyšetření (např. stěr z jazyka na mykologii - je pravděpodobné, že máte mykózu jazyka, je-li bělavě povleklý). Pokud se známky infekce potvrdí, bude nutné nasadit antiinfekční léčbu (antibiotika, antimykotika ...). Doporučuji kontaktovat gastroenterologické pracoviště co nejdříve - jako pacient léčený Remicade byste měl mít u sebe speciální průkaz s kontakty.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x