Crohnova choroba,kortikoidy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s hubnutím po kortikoidech. V lednu mi nasadili lékaři prednison 80 mg.Nyní už jen 20mg Nikdy jsem nebyla hubená vždy kolem 80 kg, bohužel od toho ledna jsem přibrala přes 30 kg, nepřežírám se, smažené už jsem půl roku ani neviděla. S nadváhou přichází další problémy popraskaná kůže na břichu,bolesti kloubů:-( Chtěla jsem se zeptat jestli to po vysazení prednisonu půjde dolů, zatím se nedaří a moc pohybu díky crohnovi nevykonám. Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Popsané potíže jsou bohužel obvyklým nežádoucím důsledkem léčby kortikoidy (80 mg prednisonu už je relativně vysoká dávka...) a dá se předpokládat, že po jejich vysazení se stav opět zlepší. Jak rychle a zda úplně, to už je spíš otázka na Vašeho ošetřujícího lékaře, jde také o vývoj aktivity Crohnovy nemoci a další navazující léčbu, které Vám bude doporučena jako udržovací...

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Rakovina prostaty: řešení počátečního stadia má více podob
Vyberte nejlepší lék na svou alergii
Články: Vyberte nejlepší lék na svou alergii
Pokud patříte mezi pylové...
Ultrazvuk břicha
Články: Ultrazvuk břicha
Ultrazvuk, UZ nebo SONO je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Biologická léčba mění k lepšímu i osudy českých pacientů
Jak rozpoznat mimoděložní těhotenství
Články: Jak rozpoznat mimoděložní těhotenství
Pokud se oplozené vajíčko...
Nebojte se kolonoskopie!
Články: Nebojte se kolonoskopie!
Kolonoskopické vyšetření...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: