Deprese

již zhruba od základní školy trpím depresemi. posledních 5 let stále přemýšlím o sebevraždě, protože na světě prostě není důvod být, když se tu jen trápím, od rána do večera dělám to co musím a nechci. nic mě nebaví a nechce se mi dělat. Jsem stále k smrti unavená. Po slední rok se mi do toho přidaly nějaké zdravétní potíže pravděpodobně způsobené tímto. Nikdy jsem se neodhodlala jít k lékaři a nějak to řešit, protože jsem si vždycky říkala že to zvládnu, že nemůžu stejně umřít, protože lidem co mě mají rádi by po mě bylo smutno. Jenže já tu prostě být nechci. Nechci aby do mě nacpali mraky nějakých strašných prášků. Jsem v pořádku a přemýšlím racionálně, jenže když se racionálně zamyslím nad světem a situací ve které jsem, tak se mi chce brečet. Protože do budoucnosti to lepší nebude. Co byste mi poradil? Předem děkuji za odpověď Lenka (20 let)

Odpověď odborníka:

Milá a nešťastná Lenko! Co bych Vám poradil? Abyste se konečně odhodlala a zašla za psychiatrem. Dost bych se divil, že byste ode mne čekala něco jiného. Tušíte sama, že je to správné řešení a potřebujete jen postrčit. Nejde jen o „cpaní práškama“, jde také o to zjistit, PROČ Vás nebaví svět, co Vás skutečně trápí a projevuje se tímto způsobem. Se zlomenou nohou byste také nečekala, že to přejde samo a deprese je něco jako zlomená duše. Obojí se ale dá léčit. Sakra! Co byste Vy poradila dobré kamarádce, kdyby se na Vás obrátila tak, jako Vy na mne?!?! Zítra mají zavřeno, ale pozítří se už můžete objednat. Proč zbytečně trpět, když se věci dají řešit!

MUDr. Radkin Honzák, CSc.
MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. LF UK Praha, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr IKEM, ambulantní psychiatr REMEDIS

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: