Zapoměla jsem ...

  • Dotaz od: Šárka Sedláčková
  • Publikováno: 22.5.2008
  • uLékaře.cz

Dobrý den, zapoměla jsem si vzít minulý úterý a středu antikoncepční pilulku, pak jsem jsem je začala brát dál, tak jak jsem byla zvyklá (ty 2 zapomenuté jsem vynechala). Po třech (ve čtvtek) dnech jsem dostala krvácení -menstruaci? Dnes je úterý a ještě pořád slabě krvácím. Přestane to samo nebo musím k lékaři? Je mi velmi nepříjemné aby mě prohlížel, když krvácím. Neexistují nějaké prášky na zastavení krvácení, které by nebyly na předpis? A můžete mi vysvětlit proč krvácím? Děkuji za odpověď Šárka Sedláčková

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud zapomenete vzít antikoncepční tabletu, tak se může stát, že dostanete menstruaci. Je to stejné jako, když přerušíte užívaní klasicky na dobu sedmi dnů mezi tabletami. Při užívání antikoncepce nemáte klasickou menstruaci, ale krvácení po vysazení tabletek, pokud byste užívala tabletky trvale, menstruaci byste neměla. Když přerušíte braní tablet, tak začnete menstruovat. To se stalo, když jste dvě zapomněla. Na zastavení krvácení nejsou léky. Pozor na riziko otěhotnění.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: