Hořkost v ústech při jídle

Dobrý den paní doktorko, tatínek má problémy s jídlem,téměř cokoli veme do úst tak mu zhořkne a nelze to pozřít.Zkoušíme vařit cokoli a přidávat nutridrink,ale jde nám s váhou dolů.Zcela určitě je to vedlejší účinek léku který bere při biologické léčbě rakoviny.Votrient.Můžete nám prosím pomoct, aby mu zmnovu začalo chutnat a začal přibírat? Děkuji moc S pozdravem Petr

Odpověď odborníka:

Dobrý den, ano skutečně jedním z možných nežádoucích účinku léku Votrient je ztráta a porucha chuti k jídlu. Musíte probrat s indikujícím lékařem nakolik je nechutenství závažné, aby ztráta hmotnosti vašeho tatínka dále neoslabovala. Ošetřující lékař musí posoudit aktuální klinický stav. Nevím z vašeho dotazu, zda hořkost je stále, zda tatínek lék užívá dle návodu - ne společně s jídlem. Takže více vám neporadím - závažnost stavu musí posoudit a tatínka vidět ošetřující lékař.

MUDr. Hana Mojžíšová
MUDr. Hana Mojžíšová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: MUDr. Hana Mojžíšová, výživové poradenství v centru Prahy

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: