Je revmatoidní arthritis vyléčitelná?

Je revmatoidní arthritis vyléčitelná?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, revmatoidní artritida (RA) v současné době bohužel zcela vyléčit nelze, její postup lze ale výrazně zpomalit, téměř zastavit, zvýšit kvalitu života nemocného. Při léčbě se používají léky (protizánětlivé, kortikoidy, imunomodulátory, nově i biologická léčb), chirurgické zákroky (artroskopické odstranění zánětlivě pozměněné zbytnělé chrupavky, náhrady zničených kloubů - endoprotézy) a rehabilitace (cvičení, udržení rozsahu pohybů, posilování svalstva kolem kloubů, masáže). Nemocný s RA patří do péče revmatologa, který rozhoduje o tom, která z metod je v kterém okamžiku na místě a může nejlépe pomoci.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Naučme se s RA žít | Od: klára | 29.4.2009 16:58
Záleží v jaké jste věku, zda žena nebo muž. Hlavně si nesmíte myslet, že předpsaná léčba vás vyléčí, naopak, léky vám mohou přinést ještě další zdravotní komplikace. Je dobré to vědět a nemoci se nepoddávat, chce to pohyb, pohyb a ješt jednou POHYB. Pomalý, bez zátěže a jen do prvního momentu únavy! pak hned odpočinek, třeba jen krátký, ale musíte cítit, že už máte sílu pokračovat.
Velmi pomáhají rehabilitační procedury jako jsou magnetoterapie a vodoléčba, nebo masáže měkkých tkání a kdo může, i lehký tělocvik. Vynikající účinky má mořské klima i slaná voda a také opakované pobyty v lázních.
S RA lze žít, i sám sobě může nemocný zkvalitnit život, jen musí poslouchat své tělo a ve všem mu vyhovět.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: