Klíšťová encefalitida

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda užívání vitamínového doplňku B-komplexu může odpudit klíšťata a přitom snížit možné nakažení klíšťovou encefalitidou? Je to opravdu tak vážné onemocnění nebo jen z médií nafouklá bublina? Předem mockrát děkuji za zodpovězení dotazu a přeji hezký den!

Odpověď odborníka:

Dobrý den, traduje se, že B-komplex klíšťatům "nevoní", ale není to potvrzené, spíš je to takové "neuškodí-možná pomůže" (kdyby to skutečně najisto fungovalo, preventivně by se B-komplex proti klíšťatům předepisoval). Proti klíšťové encefalitidě spolehlivě ochrání pouze očkování, méně spolehlivě repelenty a ochranný oděv a včasné a správně provedené odstranění klíštěte s dezinfekcí kousance. Klíšťová encefalitida je skutečně potenciálně smrtelné onemocnění, které sice v nejlehčích případech může probíhat jako "chřipka", ale v těžších mívá trvalé následky v podobě různých poruch mozku (a tím pádem poruch hybnosti či myšlení nebo vnímání) a v nejhorším skutečně usmrcuje.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x