Krvácení při spojených platíčkách

Dobrý den. Před šesti měsíci mi byla kvůli krvácení v průběhu braní antikoncepce z Qlairy na Yaz. Celkem beru antikoncepci již více než 4 roky. Při Yazu jsem měla vždy menstruaci pravidelně. Poslední 4 platíčka Yazu jsem si vždy po dvou platíčkách spojila. Nyní při dobírání druhého platíčka po spojení (bez menstruace mezi) se najednou nyní 6 dnů před dokončením braní aktivních pilulek objevilo slabé krvácení doprovázené slabou bolestí v podbřišku, jako vždy, když mám menstruaci po dobrání platíčka. Je možné, že to je kvůli spojování platíček? Na gynekologické prohlídce jsem byla 29. října a doktorka žádné anomálie při vyšetření neodhalila. Nyní jsem zažívala hodně stresu v práci i osobním životě - může i to mít vliv? Poslední pohlavní styk proběhl 7. listopadu, prášky byly brány pravidelně, nejdéle se 4hodinovým zpožděním (výjimečně). Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď odborníka:

Na krvácení se může podílet samozřejmě jak stres tak se může vyskytnout i při kontinuální užívání, pokud by se situace opakovala i v dalších cyklech bylo by vhodné uvažovat o přechodu na jinou antikoncepci. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: