Milurit 100

Dobrý den, po ne příliě neúspšných režimových opatřeních užívám na mírně zvýšenou hladinu kyseliny močové přípravek Milurit 100. Ne příliš mi ale vyhovuje a to z následujícího důvodu. Leták uvádí, že lék působí jako blokátor tvorby kyseliny močové. Neznamená to tedy, že se mi naopak bude zvyšovat koncentrace nějaké jiné látky, ze které reakcí kyselina močová vzniká, když se látka na kyselinu močovou nebude v takové míře měnit? Nebyl by vhodnější lék, který by přímo odbourával kyselinu močovou jako koncový produkt? A je takový lék vůbec k dispozici? Děkuji za odpověď, Strnad M.

Odpověď odborníka:

1)I když užíváte léky, měl byste nadále dodržovat režimová opatření ( tzn. omezit vnitřnosti, maso,uzeniny, zvěřinu, luštěniny, kakao, alkohol, snížení tělesné hmotnosti a fyzická aktivita). 2)K medikamentosní léčbě se používají následující léky: 1)léky snižující tvorbu kyseliny močové -alopurinol (Milurit), 2) léky zvyšující její vylučování močí. Tato druhá skupina se nedá použít u chorob ledvin. Milurit brání přeměně prekurzorů na kyselinu močovou a tyto prekurzory jsou vylučovány močí, tzn. v těle se nehromadí. Léky, které zvyšují vylučování již vytvořené kyseliny močové močí, jsou nesteroidní antirevmatika, benzbromaron a probenecid. Poraďte se o ev. nasazení těchto léků se svým lékařem.

 
Líbí se vám odpověď?
+20 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
xantin | Od: tulo | 8.11.2016 16:15
Moja obvodna doktorka moju dnu moc riesit nechce, ale stalo sa mi ze ak beriem milurit tak ano zvysuje sa xantin a normalne sa mi usadza ako kyselina mocova. Dostal som uplne rovnaky zachvat i ked hodnoty kyseliny su na spodnej hranici. Vysadil som milurit a vsetko ustalo. Uzivam ho preto kazdy treti den
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: