Minipilulka

Dobrý den, od února 2012 beru antikoncepci Azalia (kvůli trombofilii nemůžu brát kombinovanou HA). Od té doby jsem neměla menstruaci. Jen jednou, po asi 5 dní, nepatrné špinění. Četla jsem o tom, že to tato antikoncepce způsobuje. Nicméně začalo mě to lehce znepokojovat. Vím o kamarádkách, které berou kombinovanou HA, že berou třeba tři platíčka za sebou a až pak si spustí menstruaci. Mají to schválené gynekologem. Nicméně já toto s Azalií udělat nemohu, protože se bere v kuse. Není pro mě škodlivé, když menstruaci nemám. Nemohu mít po vysazení problémy s obnovením menstruace či snad s otěhotněním? Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď odborníka:

Při užívání přípravku Azalia se může vyskytnout krvácení, (viz nežádoucí účinky),ale v užívání tablet musíte dál pokračovat jako obvykle.Problémy po vysazení by jste mít neměla. Příjemný den.

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: