Nateklé mandle

Dobrý večer, již druhým týdnem trpím nateklými mandlemi. Lékař usoudil, že mám angínu, výtěr neudělal. Naordinoval mi antibiotika, které nezabraly. Při užívání jsem měla zvětšenou jen jednu mandli. Po skončení léčby, se mi i druhá mandle začala zvětšovat. Pod ní se vytvořila bílá skvrnka. Nic nepomáhá. Vyzkoušela jsem : Orofar, Tantum Verde, zábaly, jím vitamíny. Netrpím únavou, teplotami. Jsem docela fit, jen v krku mám tzv. ,,knedlík". Trhat mandle nechci, čehož se obávám u ORL vyšetření. Děkuji za radu

Odpověď odborníka:

Dobrý den Jano! V každém případě byste měla navštívit lékaře, který by vám měl provést výtěr z mandlí. Tak bude možné určit původce vašeho zánětu mandlí a také stanovit jeho citlivost k různým druhům antibiotik, aby mohla být případná další léčba antibiotiky už nasazena cíleně. Návštěvy ORL specialisty se určitě obávat nemusíte, od tonsilektomií (odstranění krčních mandlí) se v poslední době dost ustupuje, začíná se o nich uvažovat až pokud pacient prodělá více než 4-6 streptokokových angín do roka. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+9 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Angína | Od: Petra Kyndlová | 6.11.2013 12:37
Dobrý den, již 6 den beru antibiotika penicilín na angínu a třetí den mám nateklá a bolestivá prsa, chci se jen zeptat zda to může být po antibiotikách nebo to není možné.

děkuji

s pozdravem
reagovat
re:Angína | Od: admin | 6.11.2013 13:26
Na diskuzní příspěvky lékař neodpovídá.
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: