Nespavost

Dobrý den, je mi 17 let a před 2 dny jsem začala užívat hormonální antikoncepci Bonadea. Můj gynekolog mi ji doporučil brát večer před spaním, jelikož mám překyselený žaludek a už dlouho na to užívám ráno léky. HA si beru večer v 9 hodin po jídle, břicho a nic mě nebolí, akorát se pokaždé vzbudím kolem 4.hod. ráno a do východu Slunce nemůžu usnout, mám takové zvláštní úzkosti a strach, návaly horka a zimy. Jak začne být světlo, jsem zase OK. Může to být spojené s užíváním antikoncepce, popř. co s tím? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, není to typické, že by antikoncepce měla způsobovat nespavost. Protože jste antikoncepci užila teprve 2x, pokračovala bych. Sama uvidíte, jak se budou potíže a nespavost dále vyvíjet.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: