Norethisteron

Dobrý den, před týdnem jsem kvůli dovolené začala užívat Norethisteron, v době užívání mi bylo divně motala se mi hlava bolely mě nohy a začalo se mi nadýmat břicho, bylo to hodně nepříjemné, dále jsem měla oteklá bolestivá prsa. Před dvěma dny jsem s užíváním přestala, účel to splnilo, teď čekám na menstruaci a je mi celkově špatně bolí mě břicho, hlava, mám trochu křeče v břichu a jsem nějak hodně podrážděná a nervozní hlavně v noci nemůžu spát, to trvalo i v době užívání. Takže můj dotaz je jestli to je způsobené tímto přípravkem a jak dlouho bude trvat než se tělo dostne zpátky do klidu. Ještě chci doplnit že mám tetanii a panickou poruchu a užívám na noc Trittico 150 třetinku tabletky a přes den podle potřeby Xanax 0,5 (nejčastěji beru polovinu tabletky za den). Mohly se všechny tyto léky nějak špatně snést? Děkuji za případnou odpověď.

Odpověď odborníka:

Může jít o nežádoucí účinek Norethisteronu. Ten by se vzájemně s Vašimi léky na psychiku ovlivňovat neměl. Doporučuji proto užívat Norethisteron jen v naléhavých případech.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: