Obavy ze zvířete

V loňském roce jsem měla gynekologické problémy. Dle výsledků jsem nevědomky poratila a byla na menší kyretáži. S přítelem plánujeme v letošním roce založit rodinu, ale mám velké obavy z možných problémů. Máme fenku, v bytě, která bohužel je zvýklá spát s námi v postely. Bohužel její chlupy se dostanou téměř kamkoliv. Proto by mě zajímalo, za můžou hrozit nějaké problémy, před těhotenstvím tak i během něj. Různých roztočů, podobných parazitů, možností chytit od psa borelyozu apodobně jsem si vědoma, bohužel přítel na na psovi dost závislý a žádné z těchto rizik si neuvědomuje. Já po rodině toužím velice, ale jsem z těchto obav velice nerozní. Děkujiza odpověď.

Odpověď odborníka:

Milá Báro, od psa onem. je málo pravděpodobné. Nejčastějiší příčina samovolných potratů je genetická /více jak 70%/- tzn, že zárodek je"špatně"založen, změny jsou nesluč. se životem nebo těžké gen. vady a těhotenství samo spontánně odejde.
Dá se udělat prevence- 1-2 měsíce před plánovaným těhotenstvím brát těhot. vitaminy, např. Gravital, Pregnium, kys. listová

MUDr. Jiří Bastl
MUDr. Jiří Bastl

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Privátní ambulantní zařízení Gynosan, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: