Opožděná menstruace při h. antikoncepci

  • Dotaz od: Magdaléna
  • Publikováno: 28.11.2011
  • uLékaře.cz

Dobrý den, nedávno jsem začala brát antikoncepci ( Diane-35). Na začátku braní jsem měla prodlouženou menstruaci, doktorka mi dala injekci a krvácení přestalo. Nyní jsem najela na 7 denní pauzu, poslední prášek jsem vzala v neděli a dnes už je to 4 dny a menstruace se pořád nedostavila. Mám jenom silnější výtok. Chtěla jsem se zeptat jestli to může být způsobeno tou injekcí a měla bych jít k doktorce na vyvolávací injekci, nebo jestli může jít o nějakou nemoc nebo těhotenství. Každý den jsem pravidelně ve stejnou dobu vzala prášek - nikdy jsem nezapomněla. V minulém týdnu jsem byla u doktorky a předepsala mi čípky a mast na kvasinky, už je to v pohodě. Nemohlo by to být způsobeno i tím? Trochu se bojím, jestli by to něco nemohlo být. Antikoncepci jsem nikdy předtím nebrala a menstruaci jsem nikdy oddálenou neměla. Předem děkuji za odpověď. Magda

Odpověď odborníka:

dobrý den, může se stát,že mensruace se nedosatví.pokud nebudete mít menstruaci,nic se neděje.pokud Vám to bude vadit, požádejte gynekologa o změnu antikoncepce.gravidita je dost nepravděpodobná.

MUDr. Zuzana Vejběrová
MUDr. Zuzana Vejběrová

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologie Gyn - Fem, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+7 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: