Otec na paragrafu

Zdravím vás všechny,potřeboval bych trochu poradit....Svou přítelkyni se kteroou mám 2,5letou princeznu jsem musel hospitalizovat v nemocnici.....s určitých důvodů a komplikací se její léčba může protáhnout i na několik týdnů.Nevím však jak je to v dnešní době s paragrafem,nebo lépe řečeno co za papír musím mít(třeba do práce)od doktora,abych s malou mohl být doma,jelikož s hlídáním bych měl docela problémy a v práci mi vyhoví.Dokonce má mzdová účetní mi nabyla schopna odpovědět na otázku.Děkuji všem za info a rychlou odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, tuto problematiku kvalitně řeší právní poradny, např. na www.aperio.cz. Stručně a obecně - od dětského lékaře dcerky můžete získat "paragraf" na cca týden, od svého obvodního lékaře, pokud je to právně možné, lze žádat také cca týden na ošetřování člena rodiny. Kdyby byla hospitalizace dlouhodobější, zaměstnavatel může dát neplacené volno, nebo lze vybrat si dovolenou nebo pokud to práce umožní, povolit práci doma. Také lze dcerku max.jednou týdně (ale to si radši ověřte v právní poradně) dát do jeslí; pokud by to bylo častěji, družka by přišla o rodičovský příspěvek. Z dotazu jsem vyrozuměla, že nejste manžel. Proto zejména pokud byste nebyl v rodném listě uveden jako otec dítěte (ale možná pro jistotu každopádně), nechte si od přítelkyně napsat plnou moc k péči o dcerku (a opět, jak ji napsat, na to se zeptejte v právní poradně).

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x