Padání vlasů a evra

Dobrý den, užívám antikoncepci Evra 4 a půl roku a poslední rok mi dost padají vlasy. Chci se informovat, zda může tento problém souviset s touto antikoncepcí. Dříve jsem s vlasy nikdy problém neměla. Děkuji Veronika

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bez vyšetření na endokrinologii a u gynekologa nemohu předvídat - o jaký problém jde. Nejrozumnější by bylo antikoncepci vysadit, problémy mohou být i od ní a po vysazení pozorovat, zda se problém upraví. Pokud ne - dojděte si na endokrinologii na podrobné vyšetření (hlavně jde o hormony štítné žlázy, které mohou způsobovat problémy s vlasy - může vám je nechat udělat i obvodní lékař, jednoduchý test z krve) , potom ke gynekologovi, zda je vše v pořádku po stránce hladin hormonů pohlavních a pokud vlasy budou padat dál a vy vysadíte antikoncepci - nejvhodnější je cílená léčba u dermatologa /kožního lékaře /, který se této problematice věnuje. Na dálku bez vyšetření toho o mnoho více nedovedu říci. Po dobu co budete mít ev. vysazenu antikoncepci a budete "pozorovat", nechejte si určitě udělat hladiny hormonů štítné žlázy a užívejte Biotin /vitamín H/, koupíte jej v lékárě - významně zlepšuje stav vlasů, nesmí být ovšem nějaký jiný závažný problém. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: