Potíže s cyklem po vysazení ha

  • Dotaz od: Veronika Kohoutová
  • Publikováno: 14.7.2009
  • uLékaře.cz

Dobrý den, jsem asi jedna z mnoha, kterou trápí tento problém, ale před půl rokem jsem vysadila HA a od té doby jse měla nepravidelnou MS. Tedy dva poslední měsíce přišla MS přesně na den, ale teď opět špatně. Mám ještě čekat, nebo s tím něco delat? Začíná mi to dělat starosti. Miminko si moc přeji. Začala mě trápit i bolest prsou, kterou jsem nikdy netrpěla a taky akné. Každý měsíc se cítím jako kdybych byla těhotná, ale nic se neděje. V minulosti jsem měla nepatrné problémy se štítnou žlázou, ale léky jsem nikdy nebrala. Prosím poraďte mi jak ven z toho začarovaného kruhu...Každý mi radí, že mám jen čekat a čekat, ale já bych ráda vědela co je problém.Moc děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, problémy s cyklem po vysazení antikoncepce bývají velmi časté - během užívání se utlumila Vaše vlastní tvorba estrogenů a gestagenů na minimum a trvá nějakou dobu (i měsíců) než se stav upraví. Během té doby se také zhoršuje pleť, vlasy se mastí apod. Pokud chcete mít jistotu, že nejde jen o problémy v souvislosti s vysazením antikoncepce, navštivte svého gynekologa - například podle výšky endometria může vidět, jestli je Vaše hladina estrogenů příliš nízká nebo už se blíží k normálu.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Klepání rukou Chtěla bych se zeptat jaká je příčina klepání rukou a jak se toho...
  • Vlčí hlad, hlad v noci Jsem žena 44 let, 160 cm, 50 kg. Dělím kancelářskou...
  • Zlomený obratel Po páde zo stromu mi zistili zlomeninu Th12 a L1 stavca. Chcem...
  • Zácpa u dítěte Obracím se na Vás s dotazem, můj syn 2,9 měs., chodí na záchod...
  • Děloha Maminku(62 let) posílá paní doktorka na výškrab.Prý má sliznici 10mm...
  • Skvrna na jazyku Před 3 lety jsem prodělala mononukleozu, současně se...
 
Kam dál
Naposledy čtené: