Předčasná menstruace při hak

Dobrý den, po 2leté pauze jsem začala užívat HAK Sidretella (21 tabletek, 7 dní pauza). Dne 11. 11. jsem si vzala 1. tabletu, dnes (tj. 1. 12. večer) bych měla užít poslední tabletu, ale dnes odpoledne jsem dostala menstruaci (tedy před tím než bych si měla vzít poslední tabletu). Když jsem antikoncepci nebrala, tak jsem měla menstruaci přibližně po 21 dnech (ne vždy ale pravidelně). Chtěla bych se tedy zeptat, jestli je normální, že jsem menstruaci dostala dříve, než jsem dobrala celé platíčko a jestli se tohle může nějak negativně projevit na její účinnosti? Čím tohle může být zapříčiněno? Trochu mě to znepokojuje, dříve jsem brala HAK 5 let a nikdy jsem takový problém neměla. Děkuji, s pozdravem Tereza P.

Odpověď odborníka:

Při začátku užívání je to možné, nenechte se zneklidnit a pokračujte přesně podle návodu není to žádný vážný problém. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x