Problémy se stolicí

Dobrý den, jsem v 11.tt a mám problémy se stolicí. 5 dní jsem nebyla na záchodě. Dnes jsem konečně šla. Stolice byla hodně tuhá a celkem to bolelo. Po utření jsem měla na papíře krev a po prohlédnutí stolice byla i trocha na ní. Taky na ní byl trochu světle hnědý až průhledný hlen. Bojím se aby to nebyo něco vážného. Jsem těhotná po třetí, žádné problémy jsem před tím s tímto neměla. Před otěhotněním bylo vše v pohodě, pravidelné vyprazdňování každé ráno. Občas mi praskl konečník, ale to zpravila heřmánková mast.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, podle popisu to vypadá, že máte poněkud zácpu a trochu jste si pohmoždila sliznici konečníku tuhou stolicí. Takže tipuji (diagnózu zde stanovit pochopitelně nelze, nejsme telepati). Zácpa k těhotenství může patřit, je třeba ve zvýšené míře dbát na dostatek tekutin a vlákniny, aby stolice nebyla tuhá a aby jí byl dostatek. Pokud by se obtíže opakovaly nebo Vás jakkoli znepokojovaly, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x