Prostata

Dobrý den, přítel měl problémy s prostatou, alespoň to trvdí jeho urolog. Je mu 31 let, před 3 lety prodělal nějaký zánět spodku. Jeho obvodní lékařka si myslela, že má zánět močového měchýře a bolí ho z toho močová trubice, tak mu nasadila antibiotika, ty nezabraly, tak to přítel přechodil s bolestmi. Teď mu lékař sdělil, že má chronickou prostatu, na podzim a na jaře se mu prý bude vracet. Teď má bolesti, od září měl hodně silných antibiotik a účinek žádný, cítí pořád nepříjemný tlak na tzv. "hrazdě". Lékař se zmínil, že může mít hnuté ploténky, je to možné, že mu tlačí na spodek nebo mu zaskřípávají nějaké nervy a to mu způsobuje bolest? Teď říká, že když si lehne na gauč a dá nohy nahoru, bolest přestane a dělá mu dobře horká voda. To mu od bolesti na chvilku uleví. Bere Wobenzym, lékař tvrdil, že to pomlže, ale nic, je to doplněk ale účinky žádné ani na chřipku. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Jano! Uváděné potíže vašeho přítele (bolesti, pocit tlaku v oblasti hráze) bohužel k chronickému zánětu prostaty patří. Jedinou léčbou je dlouhodobé podávání antibiotik. Je potřeba je nasadit cíleně, podle výsledku kultivace z prostatického sekretu, léčbu tedy musí řídit urolog. Ke zmírnění bolestí by bylo vhodné přidat ještě protizánětlivou léčbu (léky typu Brufen), které může předepsat i váš praktický lékař. Váš lékař má pravdu, že bolesti mohou souviset i s problémy s páteří, bylo by proto vhodné, aby váš přítel navštívil ještě neurologa, který tuto možnost může potvrdit nebo vyloučit. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x