Průjmy a křeče v břiše opakující se bez příčiny

Dobrý den, již více než dva roky mám obtíže s ataky průjmy a bolestmi břicha. Při první dlouhodobé atace - náběry krve - krevní obraz, alergie laktóza, alergie lepek, sono břicha, koloskopie (bratr má ulcerální kolitidu, proto raději i koloskopie). Výsledek: krevní obraz nedostatek krevního barviva a červ. krvinek, koloskopie zpráva - "atrofie term. ilea - cliakie, bakt. přerůstání?" Z histologie však nepotvrzeno, závěr doktora - o celiakii se nejdená, koloskopie v normě. Po nějaké době se označila příčina - zánět apendixu, apendix vyoperován (opravdu chron. záněty). Průjmy v normě, únosné. Nyní po roce opět větší ataka - křeče v břiš trvající 14 dní, průjmy (vodnaté cca11x denně, křeče a nucení na stolici často v noci), křeče v břiše nutí na stolici, ale po defekaci není cítit úleva (defekace z počátku objemná, pak už nikoliv a pouze bolestivé nucení na stolici). Na obvodě udělán výtěr a odběry + moč, výtěry negativní na infekč. původ, moč - amylázy (asi zvýšené - prý to nasvědčuje tomu, že trávení má problém dle MuDr.),odběry = málo červeného barviva, červ. krvinek. doporučeno jíst opět železo. Předepsán ercefuryl. Už nevím, co dělat, doporučil byste mi prosím, které testy či vyšetření ještě podstoupit, abych věděla jak atakům předcházet? Je mi 28 let a tento stav není k fungování, snažím se jíst dietně - méně tuků, nesmažené.... apod. Ale asi to nemá význam. Rádi bychom s manželem miminko, ale tak hle se bojíme, o jedno již jsme přišli ve 3. měs. t., nemuselo to být způsobeno těmito obtížemi, ale možná také mohlo. Budu velmi ráda pokud Vás napadne na co se ještě zaměřit, co by mohlo způsobovat obtíže. Děkuji Vám.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, rozhodně bych doporučoval znovu vyšetření na nespecifické střevní záněty, nádorové markery a krevní obraz + biochemické vyšetření krve. Tato vyšetření by mohla příčinu vašich obtíží odhalit. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x