Rakovina žaludku, voda v dutině břišní

Dobrý den, píši kvůli své mamince (ročník 1954). Před rokem mamince zjistili rakovinu žaludku. Bohužel až ve stádiu metastází do okolních orgánů, především jater. Maminka podstoupila půlroční chemoterapii a po té se jí začala tvořit voda v dutině břišní. Podstoupila již několik punkcí, po kterých se její stav zlepšil. Ale během krátké doby(cca týden)se ji voda tvoří znovu a vše se opakuje. Při první vlně punkcí ji lékaři odpustili 3 litry. Nyní při druhé vlně již 9 litrů. Když se ptáme lékařů,co je možné dělat,aby se voda netvořila nebo co by to mohlo alespoň zmírnit, nikdo nám nedokáže odpovědět. (Léky na odvodnění nezabírají). Můj dotaz tedy je, zda je nějaká jiná možnost, způsob, jak zabránit nebo podstatně zmírnit tvorbu vody v dutině břišní, než zmíněné punkce? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Jano, s onkologickou léčbou a následky bohužel nemám žádné zkušenosti, takže ani nedokážu poradit, je mi líto. Přímo lékaři na oddělení, kam Vaše maminka dochází, by měli vědět nejvíce. Držím palce.

 
Líbí se vám odpověď?
-15 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
rada... | Od: very | 16.3.2014 16:58
Tato odpověď je buď od naprostého laika, v tom případě nechápu nadpis "odpověď odborníka", nebo od naprostého ignoranta lékaře, v tom případě se jedná o nezájem/výsměch. Každopádně - odpověď je k NIČEMU!
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: