Silné vypadávání vlasů při braní antikoncepce

Dobrý den, je mi 16 a už beru druhé plato HA Leverette. Poslední dva týdny jsem si všimla, že mi padá opravdu velké množství vlasů. Stačí, když si vlasy prohrábnu uprostřed dne a kolem deseti mi zůstane mezi prsty. Různě na webu jsem zjistila, že vlasy ženám vypadávají hlavně po vysazení HA, ale dočetla jsem se na jiných stránkách, že i při braní. Jinde jsem zase zjistila, že antikoncepce by měla mít právě naopak příznivý účinek na vypadávání vlasů, nebo že jednu chvíli vlasy ve velkém množství vypadávají, ale potom zhoustou, až se hormony srovnají. Jsem z toho všeho zmatená a bojím se, aby mi na hlavě taky nějaké vlasy zbyly. Prosím poraďte mi, jestli bude nejlepší antikoncepci vysadit, nebo počkat, až si tělo zvykne. Děkuji za pomoc :)

Odpověď odborníka:

Není běžné, aby již při druhém platíčku byly obtíže s padáním vlasů, jediná cesta jak zjistit zda je antikoncepce příčinou je vysadit a uvidíte zda se stav zlepší.

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: