Snížená funkce štítné žlázy versus trombóza

Dobrý den, protože jsem v poslední době často a hodně unavená, navštívila jsem lékaře, který mi odebral krev a nechal udělat potřebná vyšetření. Dnes jsem obdržela výsledky - závěr: hraničně nižší fT4 (10,99) a hraničně vyšší TSH (4,888). Dočetla jsem se, že - pokud by se hodnoty ještě dál nepříznivě měnily - se jedná o sníženou funkci štítné žlázy, která se léčí pomocí hormonů. Dost mě to vyděsilo, protože jsem v roce 2009 měla po úrazu trombózu hlubokých žil lýtka levé nohy a bylo mi řečeno, že braní hormonů je pro mě i do budoucna nevhodné (na totéž mě upozornili na mamografickém vyšetření). Ráda bych proto věděla (i když asi předbíhám), jak by se při léčbě v mém případě postupovalo. Děkuji za odpověď!

Odpověď odborníka:

Dobrý den, ve Vašem případě se pod pojmem hormony, které nesmíte brát, myslí hormony steroidní, tj pohlavní (antikoncepce, menopauzální substituce). Hormony štítné žlázy do této skupiny nepatří. Tudíž by se ve Vašem případě postupovalo v léčbě nedostatečné funkce štítné žlázy úplně standardně. Mějte se hezky.

MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.
MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: Soukromá endokrinologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x