Syfilis - vřídek

Dobrý den, rád bych se dotázal na možnosti přenosu. Přesně před týdnem jsem měl chráněný pohlavní styk s prostitutkou, oralní z její strany byl nechráněný. Druhý den jsem navštívil lékaře a domluvili jsme se na dalším postupu. Dnes, jsem si objevil na kořeni jazyka malý vřídek. Pocituji jemné pálení na žaludu, bez vnějších estetických projevů a bez bolesti při vylučování. Dočetl jsem se, že vřídek se objeví v místě proniknutí bakterie do těla. Může být vřídek na jazyku tedy projevem prvního stádia syfilis (je možnost nákazy při líbání?) a měl bych tedy ihned kontaktovat svého lékaře? Jinak žádné další signály nepozoruji. Mnohokrát Vám děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Myslím,že máte zbytečné obavy protože primární stadium je charakterizováno změnami v místě vstupu infekce a inkubační doba od infekce k projevům na sliznici či kůži je cca 21 dnů, přesto pro klid duše bych lékaře kontaktoval. Příjemný den.

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x