Trombóza- dýchání a alkohol

Právě jsem prodělala trombózu a beru warfarin 5mg. Vím, že se na něho nesmí pít ale jelikož je mi 17 let a navštěvuji diskotéky tak piju poměrně často.Je možné že by se mi kvůli toho špatně dýchalo? Někdy se neumím pořádně nadechnout a často mě píchá na hrudi, nebo v zádech.S mým lékařem se o tom poradit nejspíš nesmím,jelikož mi ještě není 18let. Děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

Milá slečno, musím říct, že mě Vaše chování zaráží - zdraví máte jenom jedno, máte 17!!! let a pijete poměrně často??!! Jistě, že k Warfarinu se pít nesmí, metabolizuje se přes játra - jako Warfarin. Pokud si vážíte svého zdraví a života, prosím, přehodnoťte svoje priority. A zvažte - předpokládám že užíváte - hormonální antikoncepci - tak její vysazení. I tato totiž zvyšuje riziko embolií a taky se metabolizují přes jaterní buňku.

MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská
MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: privátní ambulance TRN Kroměříž

 
Líbí se vám odpověď?
+12 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: