Užívání penicilinu.

Dobrý den, včera jsem byla u své lékařky s bolestí v krku, v krku mě bolí asi už týden, a před pár dni jsem měla i vysokou horečku (39,7), paní doktorka mi napsala Penicilin s tím že ho mám brát každých osm hodin. To jsem udělala asi šest krát a dnes naposledy v 8:30 ráno, prášek jsem si vzala a šla znovu spát. V 10:00 jsem se vzbudila s tím že je mi hrozně zle a pocit na zvracení. Chtěla jsem se zeptat jestli to nemůžou být nějaké nežádoucí účinky toho penicilinu. Dnes jsem si ho měla vzít v 16:30, ale nevzala jsem si ho.

Odpověď odborníka:

Může se jednat o nežádoucí účinek penicilinu (zvracení je časté), doporučuji navštívit co nejdříve Vaši lékařku - hned ráno, v případě její nepřítomnosti zastupujícího lékaře nebo lékařskou službu první pomoci. Nejde však o alergii. Téměř jistě bude nutné pokračovat v léčbě jiným antibiotikem, např. ze skupiny makrolidů. Při přerušení léčby (nedoléčení) angíny je riziko různých závažných komplikací (postižení ledvin, srdce, kloubů).

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: