Predkozka
Dobrý den s přítelkyni jsem měl styk a po pár dnech se mi spatne pretahuje predkozka. Při přetahování to boli. Není nijak zacervenala a na omak je citliva az bolestiva Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, pokud je předkožka volně přetažitelná a opravdu nikde nic není vidět, tak tomu dejte pár dní... Celá odpověď
Genitální bradavice
Je mi 17 let, a už rok a půl mě trápí genitální bradavice v oblastní kořenu penisu a v ochlupení. Některé přímo na penisu. Byl jsem na zmrazení, také na vyškrábnutí ostrou lžičkou, zkoušel krém Wartec, podofylin. A po každém ošetření se znovu objeví. Sex od nakažení nepraktikuji. Vyzkoušel jsem už dva... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, jediným řešením je neustálé odstraňování nových bradaviček, a to co nejdříve. Jiné řešení... Celá odpověď
Bolest v hrudi
Dobrý den. Mám dotaz ohledně tlaku v leve části hrudníku. Je to jakoby pod z prave části leveho prsu..někdy zespodu a někdy skoro v podpaží, ale nejvíce je bolest tupa na te prave strane. Napadl me skriply nerv, po masáži to povolilo, ale vratilo se to. Necitim to cely den ani sem nezpozorovala, ze... Zobrazit více
Milá Jano,pokud po nějaké mobilizaci,masáži došlo k ústupu Vašich obtíží, pak se opravdu celkem nabízí,... Celá odpověď
Velikost penisu ve 12 letech
Vím že se to ještě změní, ale je mi 12 a velikost meho stoporeneho penisu je 7,5 cm. Jaka je prumerna velikost v mém věku? :-) Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, v tomto věku žádné se žádné statistiky nevedou. V každém případě je brzy, abyste se tím zabýval,... Celá odpověď
Artroskopie kolene
Dobrý den, mám po ASK kolene, v popisu operace je napsáno - parc.med.menisectomie a parc. synovialectomie suprapatelárního recesu. Můžete mi to, prosím, přeložit do češtiny :-)? Kdy je vhodné začít s rehabilitací. Nyní jsem5.den po operaci, zatím trénuji pohyb do 90 st. a narovnání, nášlap 1/3 váhy,koleno... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Jedná se o částečné odstranění menisku a odstranění části výstelky kloubu . S rehabilitací začít ihned. Chůze... Celá odpověď
Něco na varleti, ale bulka to neni.. Bojím se
Dobrý den, je mi 17let a asi před 3-4 měsíci jsem si něco nahmatal na pravém varleti, ale bulka to není. Je to něco jakoby obal, co pokrývá jen spodek varlete. Varle je o něco vetší než to druhé ale ne o hodně. Na dotek to je nepříjemné jen někdy, nikoli vždy. Také pocituji tah v třísle, ale to jen taky... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, pokud nejde o útvar přímo na povrchu varlete, tak jde zřejmě o součást orgánů šourku. Podezřelé... Celá odpověď
Píchavá bolest na jednom žebru
Dobrý den, jsem muž 22let v dobré kondici. Po pádu na lyžích mě na pravé horní straně z boku až spíše zadní části žeber vznikla ,,naraženina" ne tak velká bolest menší modřina. zahojení proběhlo bez problému cca po 1-2 týdnu. bohužel přibližně po 2 měsících jsem dostal ránu ne příliš velkou (provozuji... Zobrazit více
jedná se o opakovanou traumatizaci skeletu, která může vyvolat chronický postraumatický syndrom a je... Celá odpověď
Pocit zahleněného krku
Dobrý den, poslední dobou mám pocit zahleněného krku a pořád musím "pochrchlávat". Nic ale nevykašlu. A je to strašně protivné. Už jsem to měla v létě - byla jsem nachlazená, brala jsem antibiotika a asi možná od té doby jsem měla pocit zahleněného krku. Pak jsme jeli na dovolenou k moři a pak to bylo... Zobrazit více
Dobrý den, zahlenění je široký pojem, který může mít spousty důvodů. Nejčastěji se může jednat o alergii,... Celá odpověď
Boulicka nad pupkem
Dobrý den,asi 1 cm nad pupkem jsem si nahmatal bouličku ve tvaru fazolí.Mam ji cca 14-dni.Na dotek je tvrdá nebolestiva a za těch 14-dni se vůbec nezměnila.Boulička se da nahmatat jak ve stoje tak aj v leže.V leze se nestraci.Co to muže bej.Dekuji vám Zobrazit více
MUDr. Marta Ručková
Milý Petře, boulička, kterou popisujete bude s největší pravděpodobností drobná mízní uzlinka. Bez vyšetření... Celá odpověď
Podezření na kapavku
Dobry den, chtela bych se zeptat.. prisla jsem ke svemu gynekologovi s problemem svedeni pochvy zluty vytok z pochvy, paleni pri moceni dale take pocituji moc ve spodni casti trubice. lekar mi sdelil ze podle vysledku nejsem nemocma ze je to vaginalni dyskomfort. Jiz 3 den piji urologicky caj a citim... Zobrazit více
Dobrý den, milá paní Deniso, spíše bych se přikláněla k zánětu v pochvě a zánětu močového měchýře, podle... Celá odpověď
Cervene tecky
Dobry den,pred 4 dny jsme s pritelkyni docela hodne soulozily.Ted jse my na zaludu objevily cervene tecky,trosku to pali.Prosim o radu,dekuji. Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, jde o projevy zánětu. Měl byste sex do zhojení vynechat. Umývání je možné zlepšit oplachy... Celá odpověď
Dorzalgie
Dobry den, chtěla bych se zeptat, co znamená diagnóza M5496 ? pan doktor mi pouze řekl, ze mam na rentgenu nález a nasadil prášky. ja se bohužel nezeptala a ted se mi nechce cekat az do kontroly. Prosim o laické vysvětlení. Dekuji Zobrazit více
Dobrý den, pod touto značkou se skrývá něco jako nejasná příčina bolesti zad v bederní krajině. Další... Celá odpověď
Škytavka - obstřiky
Dobrý den, stalo se mi již po několikáté, že po aplikaci obstřiků zad nebo krční páteře mám hned druhý den strašnou škytavku. Zrovna nyní mě to trápí a potřebuji se toho rychle zbavit. Obvykle to do dalšího dne přešlo. Ale je to tedy škytavka po aplikaci obstřiků páteře. Co byste mi prosím radili jak... Zobrazit více
Milý Michaeli, pokud v jiných situacích než po provedení obstřiku škytavku nemáte, domnívám se, že... Celá odpověď
Přenosnost psích onemocnění na člověka
Dobrý den, měl bych dotaz na přenosnost psích onemocnění na lidi s oslabenou nebo vyvíjející se imunitou (např. děti)? Na internetu jsem našel, že by tato onemocnění na člověka přenosná být neměla, ale rád bych měl i názor lékaře. Děkuji Zobrazit více
Dobrý den, pane K. Některá zvířecí onemocnění přenosná jsou, jiná ne (totéž platí opačným směrem), záleží... Celá odpověď
Přenosnost psích onemocnění po onkologické léčbě
Dobrý den, jsem po onkologické léčbě, v důsledku které mám oslabenou imunitu. Chtěl jsem se zeptat na přenosnost psích onemocnění na lidi s oslabenou imunitou? Na internetu jsem našel, že by přenosné být neměli, ale přece jen bych se ve své situaci rád zeptal. Děkuji Zobrazit více
Pokud dodržuje běžné hygienické zásady nejsou pro Vás jakékoliv psí onemocnění žádným rizikem. Celá odpověď
Mononukleoza
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych Vás poprosit o Váš názor. Navštívila jsem lékaře z důvodu extrémní únavy v posledních týdnech, bolestí hlavy, spavosti, celkové vyčerpanosti, mám zvětšené uzliny, mandle v krku, občas zvýšené teploty... Po vyšetření mě lékař odeslal na odběr krve s podezřením na mononukleózu.... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Simono, ano, vámi popsané příznaky mohou odpovídat počínající mononukleóze, i když testy na mononukleózu... Celá odpověď
Vyrazka
Dobry den,objevila se mi tato vyrazka v obliceji,na krku, v dekoltu,take na brise, v trislech,v loketnich jamkach,nyni se rozsirila na ruce,a svedi me take hlava,obvodní dr.mi dala lek imazol plus a dithiaden,ale vyrazka se nelepsi,je stale cervena,jen v trislech je svetlejsi,muzete mi poradit,co mam... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Podle fotografie jde o akutní alergickou reakci - např. polékovou, rozhodně bych doporučovala co nejdříve... Celá odpověď
Sešitá šlacha a brnění prstu
Dobrý den, před 14 dny jsem se pořezal na prostředníčku. Na chirurgii mi sešili šlachu, kterou jsem měl prý z poloviny nařízlou. Po sundání sádry jsem dostal hliníkovou dlahu. Jen sem se chtěl ujistit zda je normální, že mě prst stále po 14 dnech brní. Jestli se o ztratí zahojením nebo co si o tom myslíte.... Zobrazit více
MUDr. Marta Ručková
Milý Martine, brnění prstu může být i známkou útlaku nervu. Pokud máte prst stále ještě oteklý, doporučila... Celá odpověď
Zaschlá kůže dítete
po přetažení předkožky má muj syn na žaludu neco bíleho.viz. obrazek Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, vypadá to jako špína, která se za předkožkou tvoří a přetrvává při špatné hygieně. Takže stahovat... Celá odpověď
Lék Nitrofurantoin
Na chronický zánět močového měchýře beru lék Nitrofurantoin 1x večer. Po 35 dnech se u mně objevila bolet břicha a zad, jde o tupou bolest trvající již 4 dny, která je podobná jako u nadýmání, teplotu nemám, pálení při močení také není. Je možné, že bolesti způsobil lék a je potřeba ho vysadit a nechat... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, antibiotikum může způsobit zažívací potíže. Bolesti zad však moc typické nejsou Celá odpověď
Pálení při močení
Dobrý den, už pár měsíců mám problém s močením - někdy, když se vymočím, začne mě pálit močová trubice a za chvíli musím jít močit znova. Toto se opakuje asi 4x za sebou, a pak to přestane. Není to nějaký zánět? Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, normální to může být v závislosti na masturbaci nebo pohlavním styku. Pokud mají potíže vztah... Celá odpověď
Problémy s bakteriemi na penisu a cysty na ledvině
Dobrý den, pane doktore, mnohokrát Vám děkuji za odpověď. Co by jste mi tedy nyní doporučoval? Jít znovu k urologovi nebo na kožní? Já už prostě nevím a navíc mám obavy aby se mi to z té močové trubice třeba nerozšířilo právě do ledvin. A jak by se projevilo kdyby ta ledvina začala dělat problémy?... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, ledvina by mohla bolet - pod posledními žebry vzadu v bedrech nebo se může zanítit - to jsou... Celá odpověď
Nádor mozku
Dobrý den, mému bratrovi (38 let) byl diagnostikován high grade gliový tumor (nádor mozku), dle imunohistochemie potvrzen glioblastoma multifomre grade IV. Diagnóza : C712 ZN-spánkový 1a1ok-1obus temp. Bratr v měsíci srpnu začal s ozařováním a společně užíval i chemoterapii - Temodal tbl. Na konci... Zobrazit více
Milá Michaelo, popsaný postup terapie u Vašeho bratra je excelentní, zahrnuje vše dostupné, co lze při... Celá odpověď
Trombóza
Dobrý den, hradí zdravotní pojišťovna dimer test, Děkuji. Jiřina Zobrazit více
Dobrý denn ano, D-Dimer hradí zdravotní pojišťovna. S pozdravem MUDr. Zdeněk Rezek Celá odpověď
Pocit na hrudníku
Dobrý den, poslední 2 týdny jsem měl divný pocit na hrudníku a nevím čim to je. Přicházi to nečekaně nebo když se oprvdu pořádně nadechnu z hluboka.Je to jako kdyby mě pálila žáha ale bez pálení (špatně se to popisuje)je to jako kdybych si měl odkašlat ale to nejde. Je mi 16 let a nevím jestli se to... Zobrazit více
Dobrý den, můj dojem - na dálku - je, že je velmi málo pravděpodobné, že to je něco vážného. Nejspíše... Celá odpověď