Přenosnost psích onemocnění po onkologické léčbě
Dobrý den, jsem po onkologické léčbě, v důsledku které mám oslabenou imunitu. Chtěl jsem se zeptat na přenosnost psích onemocnění na lidi s oslabenou imunitou? Na internetu jsem našel, že by přenosné být neměli, ale přece jen bych se ve své situaci rád zeptal. Děkuji Zobrazit více
Pokud dodržuje běžné hygienické zásady nejsou pro Vás jakékoliv psí onemocnění žádným rizikem. Celá odpověď
Mononukleoza
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych Vás poprosit o Váš názor. Navštívila jsem lékaře z důvodu extrémní únavy v posledních týdnech, bolestí hlavy, spavosti, celkové vyčerpanosti, mám zvětšené uzliny, mandle v krku, občas zvýšené teploty... Po vyšetření mě lékař odeslal na odběr krve s podezřením na mononukleózu.... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Simono, ano, vámi popsané příznaky mohou odpovídat počínající mononukleóze, i když testy na mononukleózu... Celá odpověď
Zalehle dutiny, brneni prstu u rokou
Dobry den Chtela bych Vas pozadat o radu. Uz pres tyden me narazove boli dutiny (citim tlak kolem usi, nad nosem….), mam stridave zalehle jedno nebo druhe ucho, obcas se dostavi i silna bolest hlavy a k tomu mravenceni prstu u rukou. Byla jsem na ORL, kde mi usi proplachli, ale pak to snad bylo jeste... Zobrazit více
Dobrý večer, podle popisu by Vaše potíže opravdu mohly být od C pateře,či "ztuhlé šíje". Pokud Vám... Celá odpověď
Vyrazka
Dobry den,objevila se mi tato vyrazka v obliceji,na krku, v dekoltu,take na brise, v trislech,v loketnich jamkach,nyni se rozsirila na ruce,a svedi me take hlava,obvodní dr.mi dala lek imazol plus a dithiaden,ale vyrazka se nelepsi,je stale cervena,jen v trislech je svetlejsi,muzete mi poradit,co mam... Zobrazit více
MUDr. Eva Dogoši
Podle fotografie jde o akutní alergickou reakci - např. polékovou, rozhodně bych doporučovala co nejdříve... Celá odpověď
Sešitá šlacha a brnění prstu
Dobrý den, před 14 dny jsem se pořezal na prostředníčku. Na chirurgii mi sešili šlachu, kterou jsem měl prý z poloviny nařízlou. Po sundání sádry jsem dostal hliníkovou dlahu. Jen sem se chtěl ujistit zda je normální, že mě prst stále po 14 dnech brní. Jestli se o ztratí zahojením nebo co si o tom myslíte.... Zobrazit více
MUDr. Marta Ručková
Milý Martine, brnění prstu může být i známkou útlaku nervu. Pokud máte prst stále ještě oteklý, doporučila... Celá odpověď
Bolesť hlavy na určitom mieste
Dobrý deň už tyzden má trápi bolesť hlavy vždy na.ľavej strane hlavy . Neprestáva to stale.je.to silnejšie.a silnejšie Zobrazit více
Dobrý den Lucie, bolest hlavy je problém,který je nutno řešit nejdříve u Vašeho obvodního lékaře a následně... Celá odpověď
Zaschlá kůže dítete
po přetažení předkožky má muj syn na žaludu neco bíleho.viz. obrazek Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, vypadá to jako špína, která se za předkožkou tvoří a přetrvává při špatné hygieně. Takže stahovat... Celá odpověď
Lék Nitrofurantoin
Na chronický zánět močového měchýře beru lék Nitrofurantoin 1x večer. Po 35 dnech se u mně objevila bolet břicha a zad, jde o tupou bolest trvající již 4 dny, která je podobná jako u nadýmání, teplotu nemám, pálení při močení také není. Je možné, že bolesti způsobil lék a je potřeba ho vysadit a nechat... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, antibiotikum může způsobit zažívací potíže. Bolesti zad však moc typické nejsou Celá odpověď
Pálení při močení
Dobrý den, už pár měsíců mám problém s močením - někdy, když se vymočím, začne mě pálit močová trubice a za chvíli musím jít močit znova. Toto se opakuje asi 4x za sebou, a pak to přestane. Není to nějaký zánět? Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, normální to může být v závislosti na masturbaci nebo pohlavním styku. Pokud mají potíže vztah... Celá odpověď
Problémy s bakteriemi na penisu a cysty na ledvině
Dobrý den, pane doktore, mnohokrát Vám děkuji za odpověď. Co by jste mi tedy nyní doporučoval? Jít znovu k urologovi nebo na kožní? Já už prostě nevím a navíc mám obavy aby se mi to z té močové trubice třeba nerozšířilo právě do ledvin. A jak by se projevilo kdyby ta ledvina začala dělat problémy?... Zobrazit více
MUDr. Jan Vašinka
Dobrý den, ledvina by mohla bolet - pod posledními žebry vzadu v bedrech nebo se může zanítit - to jsou... Celá odpověď
Nádor mozku
Dobrý den, mému bratrovi (38 let) byl diagnostikován high grade gliový tumor (nádor mozku), dle imunohistochemie potvrzen glioblastoma multifomre grade IV. Diagnóza : C712 ZN-spánkový 1a1ok-1obus temp. Bratr v měsíci srpnu začal s ozařováním a společně užíval i chemoterapii - Temodal tbl. Na konci... Zobrazit více
Milá Michaelo, popsaný postup terapie u Vašeho bratra je excelentní, zahrnuje vše dostupné, co lze při... Celá odpověď
Trombóza
Dobrý den, hradí zdravotní pojišťovna dimer test, Děkuji. Jiřina Zobrazit více
Dobrý denn ano, D-Dimer hradí zdravotní pojišťovna. S pozdravem MUDr. Zdeněk Rezek Celá odpověď
Pocit na hrudníku
Dobrý den, poslední 2 týdny jsem měl divný pocit na hrudníku a nevím čim to je. Přicházi to nečekaně nebo když se oprvdu pořádně nadechnu z hluboka.Je to jako kdyby mě pálila žáha ale bez pálení (špatně se to popisuje)je to jako kdybych si měl odkašlat ale to nejde. Je mi 16 let a nevím jestli se to... Zobrazit více
Dobrý den, můj dojem - na dálku - je, že je velmi málo pravděpodobné, že to je něco vážného. Nejspíše... Celá odpověď
Opakované mykózy a chronický zánět močových cest
Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu. Je mi 24 let a poslední přibližně 2-3 roky trpím na opakované mykózy. Také mám pravděpodobně chronický zánět močových cest - neustále cítím nucení k močení a to i po návštěvě wc, někdy více, někdy méně. Bolesti nebo pálení při močení nemám, ani krev v moči,... Zobrazit více
Dobrý den, milá paní Martino, pokud byste se nejprve raději přikláněla k pokusu o vyřešení problému spíše... Celá odpověď
NOSNÍ MANDLE
Dcera během roku má cca čtyřikrát rýmu a běžnou virózu,která je provázena kašlem a zahleněním, teplotu jen výjimečně, na záněty dutin netrpí,antibiotika letos jednou. Odstranění mandlí nám lékař ORL doporučil na základě sono vyšetření. Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý večer,paní Lenko, to je nějaké nedorozumění,nosní mandli sonograficky vyšetřit nelze. Vyšetřuje... Celá odpověď
Prirozeny porod
Dobry den, chystam se na porod. Jsem zastankyni prirozeneho porodu. Vypracovala jsem si porodni plan, ale mam obavy, aby jej lekari dodrzeli. Podle meho nazoru nechci nic extra - pritomnost max. dvou zdravotniku, zadny oxytocin a nastrih, nebude-li to opravdu nutne. Slysela jsem, ze prirozene trhliny... Zobrazit více
Dobrý den, milá paní Adélo, jestliže se s porodními asistentkami a lékaři domluvíte, Váš porodní plán... Celá odpověď
Ebola
Dobrý den, mám jednoduchý dotaz: vzhledem k ebole a jejímu možnému šíření i do ČR by mě zajímalo, jestli jsou nějakým způsoberm monitorováni lidé, kteří do ČR přicestovali ze západní Afriky. Prevence - tedy karanténa, případně aspoň monitoring lidí, kteřtí se vrátili, je zjevně asi jediná možnost, jak... Zobrazit více
MUDr. Jana Moravcová
Anno, pokud je mi známo, tak pacienti přijíždějící z míst výskytu eboly v Africe monitorováni nejsou.... Celá odpověď
Komplikace po FESS
Chtela bych se zeptat,jsem mesic po operaci FESS a zacela me bolet kost v horni celisti.Zuby tam mam nekolik let vytrhle,bolest je náhlá,intenzivni,pulsujici,pak prestane.Muze to byt spojeno s operaci?Děkuji za odpoved. Zobrazit více
Dobrý večer,paní Šárko, z Vašeho popisu si nedovedu představit,kde přesně Vás to bolí,ale pozor,mohlo... Celá odpověď
Odstraneni nosni mandle
Dobry den , mam dceru 6 let, dned mi bylo lekarkou doporuceno odstraneni nosni mandle. Dcera v noci hodne chrape a cestuje po postylce , pri reci si pridechuje usty a ma docela caste zanety hornich cest dychacich. V nalezu je psano nosohltan s AV pres tretinu choan. K pani doktorce mam naprostou duveru... Zobrazit více
Dobrý večer, pokud má Vaše dcerka potíže,které uvádíte,myslím,že odstranění nosní mandle by jí prospělo. Po... Celá odpověď
Operace - holení
Dobrý den, měl bych takový dotaz. Příští týden jdu na operaci, která bude provedena laparoskopicky (odstranění dělohy a vaječníků - v rámci přeměny pohlaví) a jelikož nastupuji až v den operace, mám přijít oholen (v daných místech). Problém je v tom, že já si nemůžu holit ani obličej, jelikož mi do pár... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Když je reakce vaší kůže taková poté nic jiného než holicí strojek nezbude. Příjemný dne Celá odpověď
Jsem těhotná?
Dobrý den, 31.8. jsem měla styk s přítelem..13.9. se normálně dostavila menstruace, tudíž bych další měla mít 10.10., ale už má 3 dny zpoždění..je možná, že jsem těhotná? Test jsem si zatím neudělala, protože jsem čekala na tuto ms... Zobrazit více
Dobrý den, milá paní Andreo, jestliže jste měla nechráněný pohlavní styk, těhotenství je možné, pokud... Celá odpověď
Týden jiné antikoncepce
Dobrý den, minulý týden jsem odletěla do Egypta a zapomněla jsem si doma antikoncepci (Regulon). Byla jsem tam se svou sestrou a ta měla antikoncepci jinou (Pramino) brala jsem tedy jeden týden prostřední prášky této antikoncepce abych nedostala menstruaci. Teď mám týdenní pauzu a zajímalo by mě co... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Při užívání vaší antikocepce budete již plně chráněna, jinak zaměňovat antikoncepční přípravky není vhodné,mají... Celá odpověď
Šelest na srdci
dobry večer a má kafe nějakej vliv na srdce? Že když jsem pil normální kafe třeba jihlavanku tak me pak druhy den bolelo srdce... Třeba kdyz sem trochu běžel ani ne 1 minutu a pak me zacalo střasne moc píchat srdce a ja musel hned zastavit a od ty doby piju jen rozpustný. Zobrazit více
Dobrý den,lékařská věda je ke kávě stále shovívavější. Dokonce jsou články dokazující, že má příznivé... Celá odpověď
Propicyl a kojení
Ráda bych vás poprosila o radu,mám ročního synka,kterého kojím(umělou výživu odmítá) a před týdem mi byla zjištěna zvýšená funkce štítné žlázy,dostala jsem propycil50 3xdenně 2 tablety,mohu kojit stále dál nebo ho mám radši odstavit.Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, tento lék může částečně procházet do mateřského mléka, za relat. bezpečné se považují dávky... Celá odpověď
Chornický zánět děložního čípku
Dobrý den, dne 26.9.2014 jsem byla na konizaci čípku. Brali mi opravdu jen kousek a ten pak poslali na rozbor. Zjistili mi, že mám chornický zánět čípku.Doktorka mi dala jen tabletky a doporučila mi očkování a brát Kolosrum. Žádnou léču se mnou nezahájila.. Což mě dost šokovalo po přečtení několika článků.... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Nevím jaké tablety jste dostala, očkování je rozhodně rozumné, zánět při konizaci je poměrně častý nález,... Celá odpověď