Nevolnost v letadle
Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Za nedlouho mám letět letadlem a hrozně se bojím, že mi bude nevolno. Mám strach z toho zrychlení a následného vzlétání. V autě mi nikdy špatně nebylo, ani v autobuse. Můžete mi doporučit nějaký lék. Znám akorát Kinedryl, ale ten prý hodně uspává. Děkuji Vám za odpověď Zobrazit více
Kinedryl klidně použijte stačí půl tablety. Ev. můžete vyzkoušet nějaké homeopatikum. Celá odpověď
Inhalátor - vhodný pro každodenní používání?
Dobrý den, jsem astmatička a každý den užívám Alvesco, v případě potřeby také Atrovent. Dnes jsem byla kvůli jinému problému (extrémně vyschlá sliznice v krku) na ORL na inhalaci Vincentky, pokud se nepletu, a pozoruji, že se mi mnohem lépe dýchá. Na internetu jsem našla, že je vhodný i pro astmatiky,... Zobrazit více
Vincentku můžete inhalovat dlouhodobě, pokud vám vyhovuje. Ev. vysazení vašich léků na astma ale je možné... Celá odpověď
Pravdepodobnost nakazy pohlavni chorobou
Se svou pritelkyni mame 8 mesicu, velmi aktivni, sexualne nechraneny vztah, Oba jsme si byli verny. Nyni si nechala provezt testy na vsechny pohlavni choroby vcetne HIV. Ona je zcela v poradku! Je nutne abych si testy provedl take? Je mozne ze, by mela po dobu 8 mesicu,, aktivniho silne nechraneneho... Zobrazit více
Pravděpodobné je, že pokud za 8 měsíců vaše partnerka žádnou pohlavní chorobu "nechytila", pak budete... Celá odpověď
Krev ve stolici
Dobrý den mám na Vás dotaz který se netýká mě ale mého blízkého známého.nedávno mi tato osoba (Muž 29let)jako jediné svěřila tajemství že má rakovinu tlustého střeva a nehodlá s tím nic dělat.ale nepotvrdil mu to žádný doktor,jen se domnívá.Prý už 3 roky má krev ve stolici a jiné problémy neměl až ted... Zobrazit více
Pokud si někdo myslí, že má rakovinu, pak je nutné navštívit lékaře a provést kolonoskopické vyšetření,... Celá odpověď
Bolesti po artroskopii postranního vazu
dobrý den, před pěti měsíci jsem byla na operaci prasklého postranního vazu v koleni, bylo mi laicky řečeno pro moje lepší pochopení, že mi přetržený vaz "opálili" a nasunuli zpět a v případě správného hojení by měl zpět "nabobtnat" a chytit se. je to již skoro půl roku, po rozcvičení je hybnost již... Zobrazit více
Domnívám se, že po půl roce byste již obtíže mít neměla, doporučuji znovu se obrátit na ortopeda. Celá odpověď
Moč
Dobrý den,dneska jsem Vám už psal,špatně jsem opsal název bakterie,před rokem mi našli z moči streptococcus viridans -neléčil jsem se,a teď mi našli alfa hemolytický viridujicí streptokok opět z moči,ptal jsem se jestli se jedná o stejné bakterie a nebo se jadná o rozdílné??? Zobrazit více
Jedná se o identickou bakterii, která je podmíněně patogenní, tzn. léčba není nutná. Celá odpověď
Problém s bolesťami v nohe
Dobrý deň. Mám problém s bolesťou v nohe. Bolí ma časť pod kolenom, na vnútornej strane nohy, nie kolenný kĺb, najhoršie je to v noci. Pravdepodobne to nebude reumatického pôvodu. Mám cukrovku II. stupňa, hypertenziu, mala som túto nohu v podkolení zlomenú a operovanú asi pred 10 rokmi. Bojím sa nejakej... Zobrazit více
Pokud jsou bolesti horší v noci, pak by to mohlo svědčit pro nedostatečné prokrvení končetiny. Doporučuji... Celá odpověď
Hiátová hernie
Prosím,jak se projevuje hiátová hernie a jaké problémy způsobuje.je možné,aby se toto onemocnění projevovalo žaludeční nevolností,bolestí hlavy,nebo velkou únavou.Moc děkuji za odpověď.Kolocová Zobrazit více
U hiátové hernie by se žaludeční obtíže daly předpokládat, ale únava ani bolesti hlavy do obrazu tohoto... Celá odpověď
Podkozni boule
dobry den chci se zeptat delaj semi na tele boule jenom na rukou a zebrech dekuji Zobrazit více
Takto na dálku je obtížné stanovit diagnosu. Ale pokud jste o nebolestivé podkožní měkké, elastické "boule",... Celá odpověď
Akné, Roaccutane
Dobrý den, chtěla bych užívat prášky Roaccutane. Mám akné už asi 7 let a hrozně mě to trápí. Kožní mi pořád předepisuje nějaké mastičky a nic nepomáhá byla jsem i na kyselině,která má trochu pomoct,ale nic ještě se mi to i zhoršilo. Teďka mi kožní předepsala Dalacin a čištění pleti,ale ja bych ten přípravek... Zobrazit více
Před nasazením Roaccutanu je nutné vyšetření krevního obrazu, jaterních testů, krevních tuků, a ev. se... Celá odpověď
CMP A TEHOTENSTVI
Dobry den chtěla jsem se zeptat prodělala jsem CMP před pul rokem,ještě nejsem zcela v pořádku,problémy se stabilitou. Je možné mít dítě a po jaké době je to vhodné?? beru léky na tlak a cholesterol (larus 10mg) je mi 31.a přála bych si mít ještě jedno dítě. Děkuji Zobrazit více
Dítě mít můžete.Počkala bych ještě půl roku. Určitě by v době početí měl být váš stav stabilizovaný.... Celá odpověď
Jak zvýšit hladinu serotoninu
Dobrý den, předem děkuji za přečtení mého dotazu. Denně mě přepadají výkyvy nálad. Určitě to není deprese, spíš náhlý a nevysvětlitelný pocit demotivace k tomu cokoli dělat. Většinou se tomu nepodřizuji, protože to za chvíli přejde, a hlavně mě nenapadá žádný důvod. Přijde mi, že to musí... Zobrazit více
Pokud vás tyto pocity přepadají každý den, a pociťujete to jako problém, jistě by bylo na místě to řešit.... Celá odpověď
Migréna z počasí
Již asi rok mě v každém měsíci jeden týden bolí hlava. 3 týdny mám naprosto bezproblémové, 1 týden bolí bez přestávky. Může to být z počasí? Migrénu mám právě teď, ale weather.com uvádí, že nyní je v Praze optimální tlak atd (link je na konci dotazu). Pravidelně cvičím, takže z nedostatku pohybu by... Zobrazit více
Pokud máte změny krční páteře, tak hlava samozřejmě bolet může a měla byste pravidelně cvičit speciální... Celá odpověď
Očkování Prevenarem
Dobrý den, dcera narozená 13.2 byla očkována Prevenarem 13. První dávku dostala 12.5, druhou 15.6 a třetí 23.8. Je to takto v pořádku? Jelikož v přeledu očkování je uvedeno, že by rozestup mezi prvními třemi dávkami měl být měsíc, ale my měli 3. dávku Prevenaru víc jak po 2 měsících. Děkuji za odpověď.... Zobrazit více
Penis
Dobrý večer,je mi 16 let a mám problém s penisem.Při ztopoření mi nejde stáhnout předkožka,tak jsem se rozhodl navštívit urologa který mi řek že mám zuženou předkožku a že se to dá řešit operací že mi předkožku upraví.Tak bych se chtěl zeptat jak dlouho po operaci bych musel být doma?A jestli je hodně... Zobrazit více
Je dobře, že jste se tento problém rozhodl řešit. Předejdete tak možným komplikacím. Zákrok může probíhat... Celá odpověď
Skolióza, typ cvičení
Dobrý den, je mi 27 let, od dětství mám velkou skoliozu, nosila jsem korzet. Nyní mám skolizu nahoře 54 stupňů, dole 45 stupňů. Jaký typ cvičení je pro takovouto skoliozu nejúčinější. Vekými bolestmi netrpím, dobře na záda mně dělá i trochu pohybu v posilovně. Doporučil by jste mně třeba Pilates? Děkuji... Zobrazit více
Dobrý den, pilates určitě, ale i třeba taichi (velmi vhodné komplexní cvičení), má velké zdravotní účinky.... Celá odpověď
Amputace prstu
Dobrý den, po téžkém úraze větší část tkání prstu na ruce odumřela, lékař pacienta nechává být, nechť koupe v řepíku, přitom trpí šíl. bolestmi, proč lékař neamputuje část, která již nejeví známky života a asi 2 měsíce nechává pacienta trpět, prosím poraďte, v kraji je jediná nemocnice a nikdo jiný... Zobrazit více
Pokud se jedná skutečně o nevratné změny prokrvení prstu a tkáň nejeví známky regenerace,navíc je to... Celá odpověď
Vyrážka
Dobrý den.chtěla jsme vás poprosit o radu.Před 4 měsíci jsem porodila syna.Po příchodu z porodnice jsem měla nepatrný svědivý pupínek na pohlavním ústrojí.Který jsem si škrábáním roznesla na větší část pohlaví a v okolí třísel.Ted je z toho červená vyrážka s malíma pupínkama,která občas svědí.když si... Zobrazit více
Dobrý den, to vám určitě na dálku bez vyšetření neporadím (jak byste vyšetřovala někoho jen podle popisu???,... Celá odpověď
Ischemická choroba srdeční
Mám 85-ti letou maminku u které asi před 20- 25 lety diagnostikovali lékaři ICHS se záchvaty anginy pectoris. Léta užívala Mono Mack,Digoxin,Hydrochlorothiazid a Prestarium.Před třemi měsíci po kontrole u kardiologa u kterého byla poprvé (stěhování),jí byly všechny tyto léky vysazeny a nasazen Lozap... Zobrazit více
Dobrý den, když se někdy pacientům náhle změní jejich dlouhodobě užívané léky, mohou mít potíže - ani... Celá odpověď
Těhotenství a vrozeně oslabená břišní stěna
Dobrý den, mám vrozeně oslabenou břišní stěnu, měla jsem již od narození pupeční kýlu, která mi byla operována laparoskopicky a ambulantně, jednalo se tedy pouze o malý zákrok. Ráda bych se zeptala, jaká jsou rizika v případě těhotenství u oslabené břišní stěny, zda je těhotenství bezpečné, či zda existují... Zobrazit více
Dobrý den, pokud máte dělohu v pořádku, neměla by být břišní stěna větším problémem (dítě je v děloze... Celá odpověď
Závrať při vyšetření na magnetické rezonanci
Dobrý den, včera jsem byla na vyšetření mozku na magnetické rezonanci. Výsledky ještě nemám. Zaujalo mě, že při jedné sekvenci (pravidelné silné rytmické bušení "kladivem"), jsem dostala silné motání hlavy - měla jsem pocit, že se se mnou celé lehátko točí, hodně jsem se spotila. Musela jsem otevřít... Zobrazit více
Dobrý den, to se může stát, neznačí to nic závažného - nebojte se. Může to bý spojeno s vynucenou polohou... Celá odpověď
Zvýšená teplota u dítěte
Dobrý den, píši Vám svůj dotaz opětovně, neboť jsem zatím nedostala odpověď a již je to 3 týdny. Moje čtyřletá dcera má již skoro 2 měsíce zvýšenou teplotu 37,2-37,7. Její normální teplota bývala kolem 36,8. Výsledky krve jsou v pořádku, moč také. Měla klíště na začátku prázdnin, není očkovaná, 14... Zobrazit více
Dobrý den, žádný dotaz tohoto druhu nám nebyl doručen - dnes ale odpovídám časně, abyste měla odpověd... Celá odpověď
Pálení rtů a v ústech
Dobrý den, chtela bych se zeptat na svoji babičku. Již delší dobu jí pálí rty a v ústech, lěkaři nám na to nikdy nic neřekli. Babička však málo pije, cca 0,5 l denně a užívá lék Menstinon Valeant. Děkuji za odpověd z čeho jí pálí rty a co proto můžeme udělat. Zobrazit více
Dobrý den, já bych tipovala na to, že jí nějakým způsobem může toto způsobovat právě lék, který bere.... Celá odpověď
Fibrozni dysplazie
V 16, 19, a 21 letech jsem byla operována v oblasti bérců. Nyní mám občas bolesti rukou - pažní kosti , i nohou - stehenní kosti až do kolena, levá ruka se mi zdá slabší. Může to být souvislost s tímto onemocněním nebo se mám obrátit na jiného lékaře?moc děkuji Zobrazit více
Dobrý den, nepíšete, k jakému lékaři chodíte na sledování. Nemohu vědět, zda tyto problémy souvisí nebo... Celá odpověď
Režimová opatření při alergii na mléčnou bílkovinu
Dobrý den, dostala jsem výsledky alergologického vyšetření, ale neměla jsem možnost hovořit o výsledcích s paní doktorkou, tak se obracím s žádostí o pomoc s interpretací na Vás. Ve výsledcích stojí: Mléčná bílkovina (1) 0,484 a Eidam (1) 0,37. Doporučení: "Vzhledem k potížím vyzkouší dietu s vyřazením... Zobrazit více
Dobrý den, vyřadte zpočátku všechnu kravskou bílkovinu, do té doby, než budete mít přesné doporučení... Celá odpověď