Alergie

  • Dotaz od: Roudnický Vít
  • Publikováno: 31.7.2009
  • uLékaře.cz

Můj syn má pylovou alergii a astma, před třemi týdny mu lékařka alikovala Diprophos. Asi za 40 minut opuchl a začal se dusit. Následoval návrat do ordinace lékařky-alergoložka, kde dostal injekčně Epi Pen 0,3 i.m a Dithiaden 1 amp i. m. 3x vdech Ventolinu a následoval transport RZP do Fakultní nemocnice v Praze. Tam podán Dexamed 24mg, Berodual dos.aer. 2 stisky a 20 min. 3x. poté propuštěn domu. Otázka-co mohlo způsibit tento stav, jedná se o alergickou reakci? Následně (za 14 dní) byl testován na THC-negativně. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pravděpodobně se jednalo o alergickou reakci na nějakou složku původně podaného léku. O jakou látku se ale jednalo, by ale musely prokázat testy. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: