Aneurysma mozku

Dobrý den, je mi 41 let a jsem 6 týdnů po operaci klidového Aneurysma opthalmica. Na kontrolním snímku z CT týden po operaci, bylo psáno: malé pooperační změny pod kraniotomií,vlevo frontálně s drobnou bublinou plynu a mírnou sdefuzí pod kalvou vs.pooperačně. Trápí mě stále zhoršený zrak a bolest oka . Když se dívám na horizont střídavě očima, tak na levé oko, za kterým bylo operováno, vidím horizont šikmo. Z vidění mám pocit podobný opilosti, jako když nemůžete zkorigovat jedno oko s druhým. Ráno je to lepší, ale během dne se to postupně horší. Je to hodně nepříjemné a stresující. Na kontrolu jdu až 26.4. Nevíte prosím, zda je tento stav po operaci normální a zda se zrak upraví? Předem děkuji za odpověď váš čas.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, u takto lokalizovaného aneurysmatu je to zcela normální a většinou se obtíže v řádu měsíců upraví. Jinak gratuluji k zvládnutí velmi těžké operace.

MUDr. Ondřej Kalita, Ph.D.
MUDr. Ondřej Kalita, Ph.D.

Specializace: Neurochirurgie
Pracoviště: Neurochirurgická klinika FN a LF UP Olomouc

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x