Angína a afty

Dobrý den, Před čtyřmi dny mi byla diagnostikována angína, tím pádem i nasazena antibiotika Penbene 1000000, beru je po 8 hodinách. po prvním dnu braní ATB mě otekly dásně a u posledních stoliček mi dásně "zbledly" a "odchlíply" se od zubů (nevím, jak jinak to popsat). Pekelně to bolí, díky tomu nemůžu pít ani jist. Nechci zbytečně plašit, ale nevím, jestli to není nějaká špatná reakce na antibiotika nebo slabé antibiotika. Na takové nemoci netrpím. Není na to něco a jak dlouho trvá léčba, už vážně bych se chtěl najíst. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Bohužel, bez možnosti klinického vyšetření nemohu usuzovat na příčinu vašich obtíží. Pokud obtíže neodezněly nebo se zhoršují, doporučuji navštívit praktického lékaře, aby vás vyšetřil a stanovil diagnózu.

MUDr. Jana Moravcová
MUDr. Jana Moravcová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí v nemocnici Na Bulovce

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: