Antikoncepce a menstruace

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně antikoncepce a mensturace.Antikoncepci beru od svých 18let nejdříve jsem brala Tri-Ragol a nyní aso tak 5 měsíců Lunafem.Při braní Tri -Regolu jsem měla menstruci silnou ale během brání Lunafemu se mi menstruac zaslabovla stávalo se mi,že jsem ji měla dva dny pak den nic a den ano.Nebo tvala jen tří dny a nyní se mi nedostavila skoro vůbec spíše jen hodně lehké špinění.Je možné,že by Lunafem u mě menstruaci úplně potlačil?Že by sem ji třeba příště nemusela dostat vůbec?A jestli ano,tak to takhle bude pořád dokud budu Lunafem užívat?Beru ho normálně 21 dní a sedm dní pauza. Také jsem za posledních 14 dní zhubla tři kila,ale nevím nemyslím,že by to bylo tak moc,aby mi menstruace zmizela.A jak řikám,přestala ustupovat od záčátku braní Lunafemu.Mám přítele už pár let a nikdy jsme nic takového neřešili tím chci říci,že si nemyslím,že bych těhotná.Spíš bych se opravdu chtěla jen zeptat jestli je možné,že bych kvůli nynější antikoncepci přestala menstruovat. Předem moc děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, je to možné. Hormonální antikoncepce může (a často k tomu také dochází) oslabit pravidelné krvácení.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: