Arytmie

Je mi 28let a mám paroxysmální supraventrikulární tachykardie a vysoký krevní tlak v pruměru 135/80 a beru Sectral 400mg 1-0-0 Minulý týden jsem si zavolal záchranku nevzal jsem si prášek (nestihl) a srdce se rozjelo na 115-120 možná i více a pocitoval silné palpitace a tlak jsem měl kolem 160/něco a saturace snad dobrá nevím ale lékařka říkala že to docela lítá tak mě odvezli V nemocnici natočili EKG a udělali rozbor krve,podle laborky je krev ve velmi dobrém stavu a nic mi nechybí tak mě poslali domu s tím že mám jen rychlejší srdce a za 2 hodiny jsem si vzal prášek(prý to nevadí) bylo to už odpoledne a už jsem sotva lezl Od té doby ale cítím že mě betablokátor velice ale velice zpomaluje a snadněji se zadýchám více než dříve,ráno v práci dobrý,ale když si pak po nějaké době sednu na odpočinek nebo je oběd a jde se pak zase dělat tak mám co dělat abych se zase rozjel a dost se s tím stavem peru a třeba až po hodině kdy se dost zapřahávám právě kvuli tomu stavu tak je to zase dobrý dost často u toho zívám a jsem dost ospalý a bez energie a nekdy taky docela jako vzdychám že se potřebuji prostě zhluboka nadechnout z ničeho nic jako bych měl nedostatek kyslíku a lapal po dechu Čím tento stav je?Vážně mě takto najednou spomaluje ten lék?Na pohmat je tep řekl bych normální žádná bradykardie ani tachykardie Předem moc děkuji za rady Carda

Odpověď odborníka:

Nežádoucí účinky léku-tj dušnost, únava jsou časté, poraďte se s kardiologem o změně terapie.

MUDr. Alena Malíková
MUDr. Alena Malíková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ambulance praktického lékaře, A- Medicos, s.r.o., Zlín

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál