Chronická únava

Dobrý den, již skoro rok se léčím s depresemi, duvody navstevy doktora byly únava, pocení uzavřenost a jiné. V mnoha věcech, musím říct, mi antidepresiva pomohla, ale co stále přetrvává je únava a nadměrné pocení v noci, kdy se vzbudím a jsem mokrá jako bych právě vylazla z vany. Také mě trápí gynekologicke potíže, jako bolesti při pohlavním styku a po. Chtěla bych se zeptat, čím to může být? Hlavně ta únava, vyřazuje mě to z provozu :( Je možné že jsou to chlamydie? Byla jsem i na interni kontrole a vše v pořádku. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, gynekologické obtíže bych konzultovata z gynekologem, můžete si domluvit i vyšetření na chlamydie z gynekolgoie, nestačí pouze odběr z krve - tyto vyšetření nejsou zcela přesná, vhodnější je provést přímo odběr biologického materiálu, ve Vašem případě stěr z děložního čípku. Při zahájení léčby depresí někdy trvá i několik měsíců než se klinický stav zlepší, efekt léčby také nastupuje pomalu a pozvolna a některé vedlejší účinky, mezi něž může patřit i únava,posutpně odezní.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
únava a pocení | Od: Jana | 14.10.2011 17:30
Stejně se jmenuji a mám
stejné problémy... pocení a
únava... nemůžu se učit,
pracovat, při sportu pocení
ještě 100x horší... v noci je
to opravdu nepříjemné.
Taky beru antidepresiva.
Nechápu odpověď paní
doktorky, dotyčná uvádí, že
bere AD rok. Mi AD
nepomohly v těchto obtížích,
naopak tu únavu i pocení
ještě zvýšili.
reagovat
re:únava a pocení | Od: další Jana a stejné vedlejší účinky | 12.3.2012 17:45
Dobrý den,
jmenuji se také Jana a
popsané vedlejší účinky
užívání AD mám úplně stejné.
Užívám ARGOFAN
SR/venlafaxinum 150mg
1xráno, již 5. (pátým) rokem!
U Argofanu jsou uvedené
vedlejší účinky, tedy chronická
únava a nadměrné noční
pocení, popsané v přiložené
dokumentaci léku. Není to tedy
"nenormální", pouze omezující,
bohužel někdy omezující
krajně. Organizmus se s tím
nijak sám nevyrovná. Jako
píši, léčím se 5 let a žádné
postupné odeznění jako
popisuje pani doktora,
nenastalo. Jediným řešením je
změna léku, tj. změna druhu
antidepresiva. Já jsem k
tomuto kroku (zatím)
nepřistoupila, protože se
obávám jiných vedlejších
účinku nového antidepresiva.
Pocení řeším sprchou každé
ráno a únavu zeleným čajem
Gunpowder(pušný prach). Je to
čaj hořký, jde osladit medem,
hlavně má vysoké povzbudivé
účinky. Lze ho míchat s
marockou mátou, pak jde o čaj
jménem La Tuareg. Zkuste to.
Přeji hodně zdaru!
Jana
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: