Co se se mnou stalo po očkování?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám vážný problém....je mi jedenáct a již asi před půl rokem jsem dostala očkování proti tetanusu.V té době očkování (ten den)sem málem omdlela.A dnes mám problém že někdy když jdu normálně najednou se mi svali povolí a já je necítim a ihned se něčeho musím chytit jinak bych spadla na zem.(stává se mito asi dvakrá za 2-3 měsíce).I když dělám 10× nebo 20× salto tak se mi stává že v saltu normálně necítím celé tělo.Já se bojím že se očkování prošířilo někam jinam a je to velice nepříjemné......Prosím poraďte mi,jak se toho mám zbavit a proč mám takové problémy???Děkuji hezký den.......

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Veroniko, je velmi málo pravděpodobné, že by Vaše dlouhodobé potíže souvisely s očkováním proti tetanu. Bezprostředně po očkování se sice někdy může stát, že se člověk cítí slabý a může mít pocit, že je mu na omdlení, někdy dokonce na chvilku ztratí vědomí. Důvodem je obvykle pokles krevního tlaku a stav se během chvilky upraví do úplného zdraví. Doporučuji Vám Vaše potíže společně s rodiči konzultovat s Vaším praktickým lékařem, který Vás vyšetří a případně doporučí k dalšímu specialistovi. Věřím, že se příčina vašich potíží vyjasní a budete zase v pořádku. Přeji hodně zdraví.

MUDr. Hana Ševčíková
MUDr. Hana Ševčíková

Specializace: Vakcinace a cestovní medicína
Pracoviště: Avenier, a.s., Centrum očkování a cestovní medicíny Ostrava - Hornická poliklinika

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: