Ráda bych věd...

Dobrý den, ráda bych věděla, zda je možné pobývat v solné jeskyni s kojencem (stáří 4 a půl měs.). ? A zdali je nutné návštěvy přerušit v případě nachlazení jsou-li zasaženy horní cesty dýchací - bez teplot. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud jsou v solné jeskyni dobré hygienické podmínky, nepobývá zde více lidí a teplota a vlhkost vzduchu nejsou extrémní (většinou bývá teplota do 23 stupňů Celsia, vlhkost do 40%), může v solné jeskyni pobývat i kojenec. Podrobnější informace Vám podá personál solné jeskyně, dodržujte pečlivě předpisy pro pobyt v jeskyni. Některé jeskyně mají i místnosti určené pro rodiče s dětmi. Klima solných jeskyní by mělo příznivě působit právě na osoby s problémy s dýchacími cestami, proto není nutné návštěvy v případě mírného nachlazení omezit. Je ale důležité dbát na to, aby nedošlo k narušení denního režimu dítěte, aby návštěvy netrvaly příliš dlouho a dítě mělo dostatek času na odpočinek. V případě teploty nebo jakéhokoliv závažnějšího onemocnění se ale poraďte o vhodnosti procedury s dětským lékařem, který posoudí stav Vašeho děťátka.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Operace štítné žlázy Mám uzlík na štítné žláze vel. 15 mm /podle CT/ a stále...
  • Sedimentace krve Již delší dobu marodím, měla jsem sedantaci 45/74. Stále se...
  • Rivotril Beru už 7 let Rivotril v kapkách 2,5mg 2x 5 kapek, četla jsem že je...
  • Nedostatek bílých krvinek Mému synovi (15) byl při odběru krve zjištěn...
  • Čepy v krku Před pár týdny jsem byl u lékařky s bolestí v krku a ta mi nakonec...
  • Časté zívání Téměř pětiletý syn už třetí den velice často zívá. Někdy si u...
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x