Epilepsie jiný druh (nesouhlas s diagnozou)

Dobrý den zajímal by mě váš názor na můj osobní případ. Pracuji jako Zemědělec-Traktorista. Dne 18.5. V 10:00 Jsem omdlel v Traktoru zapadl mě jazyk jelikož se mě chtělo již dvě hodiny na malou ale nemohl jsem s traktorem zastavyt jelikož bych brzdil ostatní stroje tak jsem se pomočil a byl asi 5min.v takovém polo bezvědomí slyšel sem co se kolem mě děje ale nemohl jsem reagovat asi 15 minut před tímto omdlením při otočení těla do zadu na vlek mě něco ruplo mezi lopatkami v páteři od této doby mě strašně začala bolet páteř a asi pět mynut před odpadnutím se mě začaly dělat takové kolečka před očima a bolest se stupnovala myslel jsem že se to rozejde jelikož na štědrý den jsem něco podobného měl při procházce se svím dvou a pul ročním synem při procházce přírodou jsem ho nesl za krkem cca dva a půl kylometru poté mě opět bolely záda a po chvíly jsem nevěděl kde jsem. Mimochodem po omdlení jsem se po 5-ti minutách sám probral a spolupracovníci již přivolali sanitku poté mě udělaly rendgem plic a ct mozku na další den EEGmamograv s podezřením na epilepsii to se neprokázalo a rendgen zad mi nedělaly i přesto že jsem je informoval o bolesti nyní mě záda mírně bolí i při prudším ohnutí cítím že je něco v nepořádku jelikož v papírech mám napsané že to byl epileptický záchvat takže nyní jsem na neschopence doktoři odeslaly hlášení na městský ůřad mám zakázané jezdit a pravděpodobně příjdu o zaměstnání. Jedná se mě o to jestli to skutečně byl epileptický záchvat nebo spíš něco od páteře a co mám dělat dál. Předem děkuji Jan

Odpověď odborníka:

Při jednom záchvatu , i kdyby byl nakrásně epileptický a negativním EEG by vám těžko sebrali papíry. Takhle se diagnoza epilepsie nedělá.

MUDr. Tomáš Vilhelm
MUDr. Tomáš Vilhelm

Specializace: Rehabilitace
Pracoviště: VERTEBRA

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Řidičský průkaz | Od: Kateřina | 18.7.2015 12:57
Vážený pane doktore Vilhelme,
tak to byste se divil, čeho všeho jsou doktoři schopni. Přítel měl suspektní epileptický záchvat typu GM, tento záchvat měl pouze jednou a následkem tohoto obvodní lékař podal hlášení na Městský úřad, takže mu odebrali řidičák. Až po tomto absolvoval EEG vyšetření a odborné neurologické vyšetření, vše je negativní a epilepsii nikdo nediagnostikoval.
Takže ano, lze odebrat řidičský průkaz i na základě nediagnostikované epilepsie a těžko se lze proti tomu bránit. A řidičák mu vrátí až po roce, i když ve vyhlášce, která by měla být závazná, je uvedeno, že po ojedinělém epileptickém záchvatu u něhož nebyla nasazena léčba, je odebrání řidičáku na 6 měsíců. Lze se proti tomuto vůbec bránit?!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Klíště dokáže přežít v pračce i v mrazáku
Články: Klíště dokáže přežít v pračce i v mrazáku
Klíšťata existují na Zemi...
Kouslo vás klíště?  Nechte ho vyšetřit!
Články: Kouslo vás klíště? Nechte ho vyšetřit!
Jednou z možností, jak se...
7 kroků k likvidaci cigaretového zápachu
Články: 7 kroků k likvidaci cigaretového zápachu
Rozhodli jste se skoncovat...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Bolesti hlavy
Články: Bolesti hlavy
Bolest hlavy provází...
Nový život aneb sedm signálů časného těhotenství
Články: Nový život aneb sedm signálů časného těhotenství
Ještě než si uděláte...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: