Hluboký hlas po alkoholu

Dobrý den, mohli byste mi prosím vysvětlit, proč mám vždy po požití většího množstvý alkoholu (3 a více piv) velmi silný hluboký hlas a zvýšené sex. libido? Projeví se to následující den po probuzení a přetrvává to asi 3-4 dny, přičemž každý den je hlas i libido o trochu slabší až do 4 dne, kdy vše vyprchá. Celý život mám problém se slabým hlasem, kuňkám a proto se bojím mluvit. Někdy chodím pít jen proto, abych získal na několik dní silný hlas. Souvisí to nějak s hormony? Možná se po alkoholu zvýší hladina testosteronu? S nízkým testosteronem ale problém nemám, léčím se na endokrinologii (poslední 3 roky) kvůli vysokému prolaktinu, testosteron a jiné hormony mám v normě. Podobného zesílení hlasu, ale jen na několik minut, dosáhnu např. dechovými cvičeními (nafukování balónku..). Je mi 27 let. Tohoto účinku alkoholu jsem si všiml asi ve 20. Můj lékař žádnou souvislost mezi alkoholem a hlubokým hlasem bohužel nezná. Snad na něco přijdete Vy. Hlavně by mě zajímalo, jak jinak než alkoholem mohu zesílit hlas. Předem velmi děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Jiří! Domnívám se podle Vašeho popisu, že trpíte neurotickou poruchou. Alkohol Vám nejspíše pomáhá komplexy dočasně skrýt a popsaný silný hlas je nejspíš Váš vlastní, přirozený a "kuňkání" je projevem neurotického komplexu. Ze všeho nejvíce Vám doporučuji důkladnou psychoterapii. Je možné, že se mýlím, na dálku však lépe neporadím.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
hluboký hlas | Od: Mr. Keton | 1.4.2011 18:08
Zdravím Vás Jiří
chtěl bych reagovat na komentář s hlubokým hlasem po konzumaci alkoholu. Je vědecky dokázáno, že alkohol nepříznivě působí spolu s dalšími orgány i na hlasivky, kdy po zkonzumování většího množství alkoholu opravdu člověk má hlubší až chraplavý hlas. Co se týče odpovědi pana doktora, pokud nejste extrémně introvertní, tak bych se připojil k doporučení ohledně psychoterapie...
reagovat
hluboký hlas | Od: Jarda | 21.2.2013 20:38
Ano, souvislost mezi
alkoholem a hloubkou hlasu
je. Jak je známo, alkohol
uvol'nuje svalstvo veškeré
svalstvo, včetně toho kolem
hrtanu a hlasivek, jeho
uvolněním může skutečně
vzniknout hlubší hlas,
především druhý den ráno,
má to tak spousta lidí.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: