Málo vlasů

Dobrý den mám dotaz, kdy jsem byla menší měla jsem dost husté vlasy,postupem casu mi začali hrozně padat... Mám Ulcerozni kolitidu ale začli mi padat jeste pred zjistením nemoci beru imuran,salofalk a Antikoncepci .. Vsimla jsem si ze mi vlasy začínají i šedivět na temenu hlavy, neni to celí vlas ale jen kousek od korinku 1- 2 cm pak jsou vlasy hnedé , nevím zda to můze být barvením vlasů nebo kozní problém .. Stacilo by mi kdyby jste mi poradila co si koupit za leky co mi pomohou nebo zajít k lekari ? .. Dekuji moc za radu ..

Odpověď odborníka:

Na kožní oddělení jistě zajděte. padání vlasů bývá častou komplikací při jiných celkových chorobách, takže to může souviset i s tím vaším zánětlivým onemocněním a jeho léčbou. Další častou příčinou je dlouhodobější psychická zátěž, nemoci štítné žlázy,podvýživa (diety).... Šedivění vlasů jen u kořínků je dané tím barvením, resp., odrůstáním barvených vlasů. Pokud byste se nebarvila, byly by vlasy šedivé v celém rozsahu. Nástup šedivění je většinou dán geneticky.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: