Nadměrná plynatost

Dobrý den, už delší dobu ( min. půl roku) trpím nadměrnou plynatostí, dá se říct že v průběhu celého dne. Velice mě to obtěžuje, protože když plyny zadržím mám pak nepřirozeně nafouklé břicho. A to jsem vyřadila bublinkové limonády piji, jen čistou vodu. Také mívám často křeče, které ale trvají jen chvilku, pak hned odezní. Chtěla bych se zeptat zda to může být následek toho že jsem asi před rokem měla nějaký bacil v žaludku. Ráda bych se toho zbavila. Proto Vás žádám o radu jak. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrá den, ve Vašem věku bych nepředpokládal žádný závažný zdravotní problém v oblasti trávicího traktu. Většina těchto obtíží je tzv. funkčních, kdy se žádná příčina nenajde. Doporučoval bych Vám se zamyslet nad svými stravovacími návyky (pravidelnost a složení stravy, především obsah nestravitelné vlákniny, množství tekutin - alespoň 3 l) a také je důležitá sportovní aktivita

MUDr. David Hoskovec
MUDr. David Hoskovec

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: VFN, I. Chirurgická klinika, 1. LF UK Praha, Privátní praxe Lékařský dům

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Jak jsem vyřešil svoje problémy s nadměrnou plynatostí | Od: Vladislav Neuwirth | 5.6.2014 14:31
Mám problém s nadměrnou plynatostí a nedávno jsem se dočetl v časopise Zdraví o novém deodoračním spodním prádle, které nepropouští do okolí zápach spojený s nadýmáním. Prádlo jsem si tedy pořídil a teď jsem strašně vděčný za tento vynález. Mohu jej doporučit všem, kdo mají podobný problém, protože s tímto se už nebojím žádných případných trapasů ve společnosti. Nikdo to totiž neucítí a prádlo navíc vypadá stejně jako klasické.

VN
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: