Nadměrná plynatost

Již dlouhou dobu (s přestávkou víc jak rok, pravděpodobně i déle) mě trápí nadměrná plynatost. Během dopoledne, ještě před oběděm "problém začne", přetrvává po zbytek dne, každý den. Je mi to velmi nepříjemné a také to trochu život komplikuje. Nevím, co je příčinou. Asi před rokem jsem navštívila lékaře, který mi doporučil upravit stravovací návyky dle ajurvédy. Po čase problém odezněl. Nové návyky stále dodržuji, ale problém se postupně vrátil a opět mě trápí každý den. V lékárně jsem chtěla i nějaká homeopatika, paní mi řekla, že to může být problém i psychický. Ráno obvykle snídám krajíc chleba (domácí kváskový žitný) s kozím sýrem, nebo si udělám ovesnou kaši. Na svačinu mám jablko nebo hrušku. Nic víc dopoledne nejím. Piju bylinkový čaj. Může to být nějaká alergie? Nebo by mohlo jít o vážnější problém s trávením? Vím, že děda nějakou nemocí žaludku či střev trpěl.... Předem Vám děkuji.

Odpověď odborníka:

Nadměrné nadýmání je ve většině případů důsledkem nevhodných stravovacích návyků, ale Vy zřejmě dodržujete zásady racionální stravy a tak ještě pro úplnost doplním, že byste měla ze stravy vyloučit cukr, nadýmavé druhy zeleniny, luštěniny a sycené a slazené nápoje. Pokud budou potíže přetrávat, bude vhodné navštívit lékaře k podrobnějšímu vyšetření.

MUDr. Miroslava Stará
MUDr. Miroslava Stará

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Havlíčkův Brod, Nemocnice Havlíčkův Brod, interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
-68 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Už jste slyšela o novém spodním prádle proti plynatosti? | Od: My Shreddies | 5.6.2014 13:17
Dobrý den,

už jste slyšela o novém deodoračním spodním prádle, které dokáže 100% filtrovat zápachy z nadýmání / plynatosti, ale i slabší inkontinence a jiné tělesné pachy? Pokud Vaše problémy s plynatostí stále přetrvávají, tak toto je řešení, protože potom můžete dát své plynatosti volnost klidně i ve společnosti a nikdo o tom neví.

S pozdravem

Shreddies
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: