Nechutenství a hořkost v ústech

Dobrý den při dobrání antibiotik duomox 1000 což bylo asi před měsícem a půl mě trápí menší nevolnosti a hořkost v ústech, občas to přejde ale zase se to vrací. Poradte mi prosím co s tím, dá se s tím něco dělat aníž bych musel navštívit lékaře? díky za odpověd

Odpověď odborníka:

Dobrý den, následkem užívání antibiotik může být porucha rovnováhy střevních bakterií. Obvykle jde ale o problémy v oblasti tlustého střeva, které se projeví průjmy. Jednoduchou pomocí jsou jogurty s tzv. živými bakteriemi, či některé preparáty s obsahem bakterie Laktobacilus. Druhou příčinou obtíží může být reflux žaludečního obsahu do jícnu. Zde se ale nutné vyšetření lékaře. Doporučoval bych Vám výše uvedené jogurty, pokud nedojde ke zlepšení, návštěvě lékaře se nevyhnete

MUDr. David Hoskovec
MUDr. David Hoskovec

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: VFN, I. Chirurgická klinika, 1. LF UK Praha, Privátní praxe Lékařský dům

 
Líbí se vám odpověď?
+20 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: