Nedostatek cukru v krvi

¨mám 3 týdenní dcerku kterou trápí žloutenka teď nám dělaly náběry jestli bilirubín klesá a naštěstí ano klesá ale při rozboru krve přišli na to že má dcera nedostatek cukru v krvi a paní doktorka nám doporučila glukopur do vody a občas kápnout do pusinky. Chtěla jsem se zeptat jestli je to vážný když novorozenci chybí cukr a co to vlastně znamená nebo je to jen krátkodobá záležitost. Znamená to že má dcera cukrovku? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Cukrovku dcerka nemá (to by měla naopak vysokou hladinu cukru v krvi), nízká hladina cukru obvykle znamená jeho vyšší spotřebu (růst..) či nedostatečný příjem potravy - při novorozenecké žloutence kojenci bývají spaví, mohou málo sát mléko, pak mohou mít málo energie. Předepsaný glukopur do vody a občas kápnout do pusinky je pro dcerku rychlý a snadný přívod energie, který jí jak zlepší hladinu cukru v krvi, tak jí hlavně pomůže dodat sílu, aby se lépe zbavila žloutenky a aby lépe sála (pokud slabě nebo krátce saje a hned se unaví). Mělo by se jednat o krátkodobou, přechodnou záležitost, než dcerka zesílí a klesne jí bilirubin.
Pozor - pokud se jednalo o jeden samotný odběr krve, mohla být nízká hladina cukru i jednorázová, související s časem odběru, kdy před kojením, tj. několik hodin po posledním kojení, už se takto projevuje, že se dítě (ale i dospělý) potřebuje najíst, zkrátka že odběr byl opravdu nalačno :) .

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: