Neštovice, inkubační doba, možnost nakažení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám dvouletou dceru a bydlíme ve stejném rodinném domku jako švagrová která má 1,5roku starou holčičku a ta chytila neštovice od pondělí má pupínky, holky trávily dny spolu občas po sobě i pily takže je asi velká pravděpodobnost že to naše mít bude taky, můj dotaz zní jestli je možnost, že to ještě nechytla a v případě, že by to ještě v sobě mít nemusela jestli není lepší někam s ní odjet protože 27.6 odlítáme k moři a nebo to dítě chytne hned při prvním kontaktu s osobou která je infik. nevím jestli jí mám k ní co nejvíc dávat aby to chytla rychle a odbila si to ještě před dovolenou, bojím se aby to stihla.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, děti se opravdu nejčastěji nakazí při prvním kontaktu s nemocnou osobou, proto je vysoce pravděpodobné, že Vaše dcerka neštovice bude mít. V dětském věku je průběh neštovic mnohem lehčí než později, proto je dobré, když si děti infekci prodělají časně. Pokud odjíždíte na konci června, měla by již tou dobou být zdravá (inkubační doba neštovic je 14-16 dní, děti jsou infekční od chvíle, kdy se objevily první příznaky, neštovice obvykle trvají 4-7 dní).

 
Líbí se vám odpověď?
+36 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
re:nestovice | Od: Pavlína | 14.1.2009 15:04
Dobrý den, myslím, že na to není 100% odpověd, uvidíte, bud to dostanou nebo ne, ink.doba je 14-16 dní.Muj 4letý syn je měl a když mu končili, byla u nás sestra s dětmi, myslela jsem že už to mladší (1rok)syn nedostane, bylo to totiž 17dní od prvního pupínku staršího syna.No a hned druhý den po návštěvě sestry to ten náš mladší dostal - první pupínky.Ale sestry děti to nakonec vůbec neměli.Snad nepíšu chaoticky.ale jestli to u vašich dětí propukne, myslím, že spočítejte těch 14 dní a čekejte.Asi Vám to vyjde na ty hory.Taky průbeh je u každého jiný.Starší syn měl pupínku jen asi 60 (za to 2 pořádný pupeny),žádná teplota,mrzutost,bolest,svědění a mladší asi 200, horečky až 39,5-4dny, škrábal se a prostě hruza. Tak držím pěsti
reagovat
Neštovice | Od: denisa | 20.9.2008 18:38
Ráda bych věděla, zda může být průběh neštovic lehký, jen pár pupínků a konec, nebo se to vždy projeví ve velké míře. Děkuji a s pozdravem Denisa
reagovat
re:Neštovice | Od: Míša | 23.10.2008 07:09
Samozřejmě má každý jiný průběh. My je měli s bráchou spolu a on byl celej osypanej drobnými pupínky, zatímco já jich měla pár, ale velkých.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: