Očkování proti klíšťové encefalitidě u dětí

Dobry den, Nechala jsem naockovat sve deti vakcinou, kterou mela pediatricka primo v ordinaci (FSME-IMMUN Pfizer). Dcera 2 roky byla v poradku, ale syn 5 let mel reakci (bolela ho 48 hod hlava, byl unaveny, mdly, bez nalady a nechtel jist). Protoze jsme sli na zrychlene ockovani, tak po 18 dnech jsme dceru nechala naockovat stejnou vakcinou a u syna doktorka predepsala Encepur pro deti. Me dotazy zni: 1, neni problem kombinovat jine vakciny? 2, Neni problem, ze jsme se nechalinaockovat az 18. den, i kdyz jedna vakcina byla stejna a u syna jina? 3, kdy mame jit na 3. varku? Kazda vakcina ma jiny ockovaci kalendar, ale sestricka mi rekla, ze mame dorazit za 6 mesicu a to i na Encepur. Ja mam jiz dlouho ockovani Encepuru a protoze si sestricka nebyla jista, podivala jsem se do sveho kalendare a tam je napsano u zrychleneho ockovani 21. den, tak si nejsem jista, aby ockovani nebylo nespolehlive, pak bych samozrejme vubec syna nemusela ockovat.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud to lze nekombinuji, ale kombinace vakcín není problém. očkování FSME klasicky: 1. dávka - za 1-3 měsíce 2. dávka - za 5-12. měsíců 3. dávka očkování FSME zrychleně: 1. dávka za 14 dní 2. dávka za 5-12. měsíců 3. dávka Očkování encepur klasicky 1. dávka - za 1-3 měsíce 2. dávka - za 9-12 měsíců 3. dávka očkování encepur zrychleně: 1. dávka - za 7 dní 2. dávka - za 2-3 týdny dnů 3. dávka - za 12-18 měsíců 4. dávka další přeočkování po 3-5 letech Klíma

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Upřesnění | Od: Zdenka | 27.6.2016 22:07
Dobrý den ,

Bohužel jste mi vůbec neopověděl na můj dotaz. Syn už dostal 1. vakcínu FSME a 2. vakcínu Encepur. Vše ve urychleném očkování. Kdy má tedy správně dostat 3. očkování a kdy 4.?
reagovat
re:Upřesnění | Od: uLékaře | 28.6.2016 12:01
Dobrý den,
pro další vyjádření či doplnění dotazu od lékaře Vás poprosím, abyste dotaz znova vložila do naší poradny http://www.ulekare.cz/poradna.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: