Odstranění ledvinového kamínku

Dobrý den, na Ct mám prokázánu kalcifikaci asi 7mm v úrovni L4. Bylo mně navrženo endoskopické odstranění kamínku. Prosím, je to jediná a nejlepší cesta k odstranění mého problému. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Martine. Endoskopická extirpace ledvinového kamene je pro pacienta nejméně zatěžují a nejméně stresující ze všech dneska dostupných možných metod. Dále se provádějí litotrypse (což je drcení kamenů ultrazvukovou náazovou vlnou, které pacienti vnímají jako hodně nepříjemné až bolestívé) nebo přímo otevřené urologické operace. Co se týče samotného endoskopického výkonu - provádí se buď při vědomí (ale podle vlivem sedativních léků), takže si an výkon nebudete možná ani pamatovat. nebo ho lze na žádost provést i v celkové anestézii. Vše záleží na domluvě a zvyklostech daného pracoviště, kde bude výkon prováděn.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Ledvinová kolika | Od: Přemek81 | 24.3.2014 14:27
Dobrý den,

už cc 10 dní mě pobolívá na levém boku, občas je to nesnestielná bolest. Dnes jsem byl u lekáře, který mě poslal na rentgen břicha (objednán jsem na 2.4.), zítra přinést moč a odeberou mi krev. V případě, že by se potvrdil ledvinový kámen, jak dlouho se poté nemůže sportovat či jaká jsou omezení? Na konci dubna mě čeká jeden turnaj a nerad bych o něj přišel. Děkuji za odpověď.
reagovat
re:Ledvinová kolika | Od: Poradna uLékaře.cz | 24.3.2014 14:56
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosíme Vás, abyste dotaz
zkopírovala a vložila jej přímo do poradny na těchto
stránkách: http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat. Děkujeme

reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: