Omdlévání po umrtvovací injekci u zubaře

Dobrý den, chtěla bych se zeptat čím může být způsobené, že když u zubaře dostanu umrtvovací injekci na delší zákrok, cca přes hodinu ( mam dva implantáty a trhané všechny moudráky ), pokaždé začnu ke konci výkonu omdlévat? Přitom odběr krve mi nevadí, dva porody jsem zvládla naprosto v pohodě, ale tohle mi prostě vadí. Je nějaká možnost, jak tomu předejít? Děkuji za informaci Veronika

Odpověď odborníka:

Dobrý večer. Tak to je dost těžká otázka, když nevím jaký typ injekční anestezie jste dostala. Svodnou, nebo infiltrační, nebo jen itraligamentozní. Dále nevím, ani jaký typ anestetika dostáváte a jestli a jakou má vasokonstrikční přísadu. Ale typnul bych si: Většina anestezií po hodině již působí méně a spolu s délkou zákroku a možná i začínající bolestí tyto vaše potíže může způsobovat. Nechte si příště, pokud zákrok bude trvat opět déle, připíchnout další anestezii. Pokud to nepřestane, tak to bude spíše v psychice - "prostě jen nepříjemný zákrok u zubního lékaře" a tak si nechte udělat ošetření třeba v hluboké sedaci. S pozdavem Dr. Piskáček

MUDr. Jaromír Piskáček
MUDr. Jaromír Piskáček

Specializace: Zubní lékařství
Pracoviště: Dental clinic Dr. Piskáček, Praha - Anděl

Poradna uLékaře.cz

Nepromeškejte správnou chvíli začít s účinnou léčbou a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x